483 VI. Het schoolonderwijs aan de korporaals en soldaten-élèves zal gegeven worden door de voor officier opgeleid wordende sergeanten- élèves van het hoogste studiejaar, onder toezicht van de daartoe aangewezen officieren. Het theoretisch onderwijs wordt gegeven door de onderofficieren, die tot het vaste kader der compagniën behooren. De Militaire administratie wordt onderwezen door daartoe aangewe zen sergeanten-majoor en adjudanten-onderofficier uit het corps, onder toezicht van den Luitenant-kwartiermeester. Voor het onderwijs in het schermen en de gymnastiek, de recruten- exercitiën, enz., worden de noodige onderofficieren aangewezen. Met de batterij- en brandspuitexercitiën is de sergeant der Artillerie belast, onder toezicht van den officier der Artillerie. Het school- en theoretisch onderwijs aan de Inlandsche élèves zal gegeven worden door de Inlandsche onderofficieren, bij de Inlandsche compagnie ingedeeld zijn de Inlandsche élèves zóó ver gevorderd, dat zij met vrucht het aan de Europeesche élèves te geven onderwijs kunnen volgen, dan zullen zij daaraan mogen deelnemen. VII. Maandelijks zal er gelegenheid bestaan tot het doen van een examen voor den graad van korporaal; tot dit examen zullen toege laten worden de soldaten-élèves. De bij punt c. sub IV genoemden zullen echter minstens zes maanden aan de inrichting verbondon moeten blijven, alvorens dat examen te mogen afleggen. Zij, die dat examen met succès hebben afgelegd, zullen als korporaal bij een der infanteriecorpsen worden ingedeeld en daarbij minstens een jaar moeten dienen, alvorens in aanmerking te komen om aan den cursus voor sergeant of fourier op de Militaire school deel te nemen. Indien echter de best geslaagden dit verkiezen, kunnen zij nog drie tot vijf maanden op de school blijven om den cursus voor sergeant of fourier bij te wonen en het daarvoor gestelde examen af te leggen Onverschillig of zij in laatst bedoeld examen slagen of niet, zullen zij daarna als korporaal bij een der infanteriecorpsen ingedeeld wordenonder dien verstande echter, dat zij, die met gunstig gevolg Dit zal ivenschelijk zijn om liet aantal overplaatsingen te beperken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 406