- 484 het boven genoemde examen hebben afgelegd, na een jaar tot sergeant of fourier bevorderd zullen worden, zonder wederom een examen af te moeten leggen, bijaldien hun gedrag en dienstijver, hunne geschikt heid voor het geven van instructie en het handhaven van gezag niet te wenschen overlaat en niet ten stelligste blijkt, dat zij hunne theoretische kennis geheel verwaarloosd hebben. Bovendien zal elke drie maanden een examen worden afgenomen voor den graad van sergeant en fourier en elke zes maanden voor adjudant-onderofficier en sergeant-majoor. Een korporaal met goed gevolg het examen voor sergeant of fourier afgelegd hebbende, zal de school als sergeant of ourier verlaten en bij een der infanteriecorpsen ingedeeld wordenmochten er geene vaca tures zijn, dan wordt hij zoo lang boven de formatie geplaatst, Een sergeant of fourier moet om op de Militaire school den cursus voor sergeant-majoor te kunnen volgen, minstens zes maanden bij een der corpsen in zijn graad gediend hebben. Een sergeant of fourier, die met zeer goeden uitslag het examen voor den graad van sergeant-majoor heeft afgelegd, mag, zoo hij dit wcnscht, nog zes maanden op de school blijven om den cursus voor adjudant-onderofficier te volgen en daarna het examen voor dien graad afleggen. Do onderofficieren, die geslaagd zijn in het examen voor den graad van sergeant-majoor of adjudant-onderofficier, zullen in volgorde van het tijdstip, waarop zij dat examen gedaan en het nummer, dat zij daarbij behaald hebben, in een aanbevelingsregister aangeteekend worden om bij voorkomende vacatures achtereenvolgens bevorderd te worden. YIII. De élèves genieten op de Militaire school de zelfde soldij, vivres, enz., als voor hun graad bij de corpsen is bepaald. Het vaste kader ontvangt daarboven tien cent per dag voor een onderofficier, vijf cent per dag voor een korporaal of soldaat. IX. Het aantal uren, aan school- en theoretisch onderwijs, exercitiën, lichaamsoefeningen, enz. en de inwendige dienst te besteden, zal door den Directeur geregeld worden, in verband met het bepaalde bij A. O. X° 129 van 1872 en andere hierop betrekking hebbende

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 407