492 hadden uitsluitend betrekking op het benoodigde personeel tot het voltallig houden van de overige corpsen met militairen beneden den rang van officier. De depots moeten echter in zekere mate ook de bestanddeelen bevatten, welke ten goede komen van de aanvulling der vacante officiersplaatsen en daarom moet een nieuwe factor worden ingevoerd, die geheel onafhankelijk is van de eischen, welke het voltallig houden der mindere militairen vordert. De rechtstreeksche aanvulling van officieren geschiedt nu wel van de Militaire school te Meester Cornellsmaar deze moet worden gevoed door de élèves van de cursussen, alzoo van depots. In de begrooting van 1882 voor het departement van Oorlog in Nederlavdscli-Indie is gerekend, dat voor de geregelde aanvulling van officieren, voor zooveel het aantal betreft dat in Indië moet worden verkregen, de cursussen moeten hebben 65 élèves en boven dien kunnen worden aangenomen 25 aspiranten-officier, welke laatsten in de plaats komen van de volontairsdie zich nu bij het leger bevinden. Deze getallen zijn geheel afhankelijk van den aanvoer van officieren uit Nederland wij moeten die zonder commentaar aannemen, in de overtuiging dat het mogelijk zal zijn om genoeg officieren in Nederland te kunnen benoemen, ten einde ongeveer de helft van het benoodigde aantal jaarlijks uit te zenden. Bij die nieuwe regeling zullen, even als thans, twee cursussen bestaan, waaraan zijn toegevoegd als toezichtvoerend en onderwijzend personeel te zamen 2 kapiteins en 2 luitenants. De vraag, uit hoeveel leerlingen de kaderscholen moeten bestaan, komt bij de bepaling van de sterkte der depóts niet te pas en kan alleen nut hebben bij de regeling van het militair onderwijs. Immers wij hebben reeds berekend, hoeveel kader en manschappen de depótbataljons moeten hebben; de leerlingen van de kaderscholen zijn begiepen in de getallen, die werden gevonden om de geregelde aanvulling te verzekeren. De depóts moeten het bereids gevonden aantal gegradueerden heb ben om in de vacatures te voorzien, door het verloop van kader ontstaan, en het aantal leerlingen der kaderscholen zal dus verband

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 415