493 moeten houden met de behoefte om het volgens de formatie benoodigde kader te krijgen. Wij hebben alzoo alleen rekening te houden met het vaste per soneel voor de Kaderscholen. In de begrooting van 1882 is daarvoor uitgetrokken 4 luitenants, 11 Europeesche onderofficieren en 6 Inlandsche sergeanten, waarbij als toelichting is aangeteekend, dat de 11 Europeesche onder officieren in den regel zullen zijn sergeanten, doch 4 van hen adjudant onderofficier en 4 sergeant-majoor kunnen wezeu. Die formatie der Kaderscholen komt ons genoegzaam voor. Wij merken hier nog op, dat door de oprichting van eene Kaderscbool bij elk depötbataljon de bevordering bij de corpsen van sergeanten, fouriers en korporaals niet meer moet geschieden, evenwel de benoeming tot staffourier en de bevordering van onderofficieren tot sergeant-majoor aan de corpscommandanten moeten verblijveu, terwijl even als thans het Legerbestuur de adjudanten-onderofficier moet aanstellen. De verhouding van de Cursussen en Kaderscholen in het corps behoeft o. i. geene afzonderlijke bespreking. De élèves der Cursussen moeten administratief tot de staven, doch de leerlingen der Kaderscholen moeten tot de compagniën behooren. De verdere regeling van de aangelegenheden, cle Cursussen en Kaderscholen betreffende, behoort tot het gebied van het Militair Onderwijs. Het derde bestanddeel der staven van de depóts is het personeel voor de vorming van ongeoefenden. ~S oor het vormen en oefenen van muziekanten is noodig een stafhoorn blazer benevens eene vaste kern voor een muziekcorps, dat gecompleteerd wordt door de muziekanten der aanvullingstroepen. Yoor de vorming van tamboers en hoornblazers zijn noodig staftamboerswaarvan er twee bij elk depötbataljon moeten zijn, omdat de taak boven de krachten van één zoude zijn. Ten opzichte van den graad, welke door de stafhoornblazers en staftamboers kan worden bekleed, moet het zelfde van toepassing zijn, wat daaromtrent bij de veldbataljons is aangegeven. Zal de oefening van de recruten-geweerdragenden volgens eene vaste, als goed erkende methode kunnen geschieden, dan is almede kader 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 416