508 schelijk ia, dat voor het leger hier te lande partij worde ge trokken van de krijgservaring, de militaire ondervinding, die door officieren bij het Nederlandsch- Indisch leger kan worden ver kregen Overwegende, dat voorschre ven belang tevens medebrengt, dat aan officieren van laatst genoemd leger gelegenheid wor de gegeven na hunne in Indië opgedane ervaring bij de corpsen of militaire inrichtingen hier te lande hunne theoretische kennis zoowel als hunne kennis op tech nisch gebied te vermeerderen en geneeskundige keuring onderwor pen worden om te voorkomen, dat officieren naar Indië worden ge detacheerd, die finaal voor de dienst te velde ongeschikt be- vonden werden ter zake van lichaamsgebreken, waarmede zij. reeds in Nederland behebt waren. Bepaal verder, dat de naar Indie te detacheeren officieren, in overeenstemming met de belan gen van de Indische dienst en die van het Indisch officierscorps, bij voorkeur bij een corps te velde zullen dienen, zoo noodig boven de organieke formatie van het wapen, en plaats hen, bij gebleken geschiktheid, in onder scheidene betrekkingen, opdat hunne ervaring in Indië des te rijker worde. Schenk dus aan den Indischen officier in Nederland gelegenheid om zijne theoretische kennis, voornamelijk gepaard met prac- tijk, te vermeerderen. Doe hem dus minstens één cursus aan de Normaal-schietschool en een aan den Geweerwinkel bijwonen; laat hem minstens eenmaal een kamp eu najaarsmanoeuvres me demaken en deel hem in een der groote garnizoenen, alwaar des zomers belangrijke troepen- vereenigingen plaats hebben en tevens gelegeuheid bestaat om

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 433