532 Geivijzigd ontwerp van wet. Art. 1. De bepalingen van het gemeene strafrecht zijn toepasselijk op alle aan de militaire jurisdictie onderworpen personen, zich aan gemeene mis drijven schuldig makende, behoudens de uitzonderingen bij de wet vastgesteld. Wanneer bij de militaire wet tegen een feit eene der straffen van het gemeene recht is bedreigd, worden ten opzichte van die straf insgelijks en onder gelijk voorbehoud de bepalingen van het gemeene recht gevolgd. Art. 2. Bij veroordeeling tot eene der onteerende straffen van het ge meene recht spreekt de militaire rechter bij het vonnis tevens de in art. 11 vermelde vervallenverklaring uit. Bij veroordeeling tot eene der andere straffen van het gemeene recht kan de militaire rechter de in art. 12 vermelde ontzegging uitspreken, wanneer hij van oordeel is, dat de sehuldigverklaarde ter zake van het gepleegde feit ongeschikt is om in den militairen stand te blijven of de betrekking van militairen geëmploieerde te behouden. Art. 3. De bepalingen van het gemeene recht voor het geval van wan betaling van boeten in strafzaken zijn ook van toepassing bij veroordeeling tot geldboeten door den militairen rechter. De krijgsraden te velde en die in eene belegerde of berende stad of plaats zijn echter bevoegd, de geldboeten te veranderen in militaire detentie van gelijken duur als de gevangenisstraf, welke voor het geval van wan betaling der boeten zou zijn opgelegd. Art. 4. De militaire straffen zijn: A. hoofdstraffen 1°. de doodstraf; 2°. de militaire gevangenisstraf; 3°. de cassatie; 4°. de militaire detentie. B. bijkomende straffen 1°. de eerloosverklaring 2°. de vervallenverklaring van den militairen stand of van de betrekking van militairen geëmploieerde 3°. de ontzegging voor een bepaalden tijd van het recht om bij de ge wapende macht of als militaire geëmploieerde te dienen 4°. de degradatie 5°. de plaatsing in eene klasse van militairen, aan eene gestrengere krijgstucht onderworpen. Art. 5. De doodstraf wordt aan den veroordeelde geblinddoekt, met den kogel uitgevoerd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 457