535 alleen strafbaar, wanneer tegen het voltooid misdrijf de doodstraf met eerloosverklaring of de tuchthuisstraf is bedreigd. In dit geval wordt de poging' gestraft met eene tuchthuisstraf van vijf tot twintig jaren. Voor de algemeene vereischten. van straf baar'heid der poging gelden de voorschriften van het gemeene recht, voor zoover daarvan bij het mili taire recht niet uitdrukkelijk is afgeweken. Art. 17. Op het militaire strafrecht zijn, voor zooverre daarbij het tegendeel niet is aangenomen, toepasselijk de bepalingen van het gemeene recht betreffende 1°. daderschap en medeplichtigheid 2°. toerekenbaarheid 3°. samenloop van misdrijven. Wanneer bij samenloop van misdrijven een daarvan degradatie of plaat sing in eene klasse van militairen, aan eene gestrengere krijgstucht onderworpen, ten gevolge kan hebben, kan dit gevolg steeds worden uit gesproken, indien de opgelegde hoofdstraf geene verwijdering uit de dienst ten gevolge heeft. Art. 18. De bepalingen van het gemeene recht, betreffende den tijd van aanvang eener opgelegde gevangenisstraf, zijn op de militaire gevan genisstraf en de militaire detentie toepasselijk. Art 19. Waar de navolgende straffen bij het Crimineel Wetboek of in eenige andere wet betreffende het krijgsvolk te lande zijn bedreigd, worden zij vervangen de straf van den strop in de gevallen, waarin zij niet door eene andere straf is en blijft vervangen, door de doodstraf met eerloosverklaring; de kruiwagenstraf door militaire gevangenisstraf; de straf van cassatie met eerloosheid door militaire gevangenisstraf van 515 jaren of door cassatie met de in art. 8 vermelde ontzetting; de straf van cassatie met inhabiliteit door militaire gevangenisstraf van hoogstens tien jaren of door cassatie met of zonder de in art. 8 vermelde ontzetting de straf van cassatie zonder eerloosheid of inhabiliteit door militaire gevangenisstraf van hoogstens vijf jaren of door cassatie zonder de in art. 8 vermelde ontzetting; de straf van het hoogst getal slagen met het afnemen der coearde voor den langst bepaalden tijd en detentie door militaire detentie van vier maanden tot twee jaren; de straf van slagen met het afnemen der cocarde en detentie, de straf

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 460