621 arrest zal worden ontslagen, ten ware hij om andere redenen daarin behoort te bltjven, met verwijzing van den lande in de kosten dezer procedure Overwegende, dat blijkens klacht dd. 16 Juni jl., opgemaakt dooi den kapitein D., beklaagde, die voor dezen krijgsraad terecht staat, wordt beschuldigd, dat hij in den nacht van den 13den op den 14d™ Juni jl. op post werd geplaatst achter het laboratorium, door den commandant eener patrouille, den korporaal C., slapende in het schil derhuis vóór het laboratorium was gevonden; dat beklaagde daarop den korporaal voornoemd eene flesch jenever en daarna eene som van f 2,50 (twee gulden vijftig cents) aanbood, wanneer hij geen rapport van het voorgevallene van hem, beklaagde, zou maken; Overwegende, dat bij het, naar aanleiding dier klacht, gehouden gerechtelijk onderzoek, de onder eede gehoorde getuige, de korporaal C., heeft verklaard: dat hij van den dertienden op den veertienden Juni jl., als korporaal van aflossing, op wacht aan de hoofdwacht was, toen hem ten één uur gelast werd, eene patrouille te ma kendat hij ten lf uur bij het laboratorium komende, niet werd aangeroepen, waarom hij de manschappen der patrouille halt het houden en ontdekte, dat beklaagde in het schilderhuis sliep, waarvan hij aan den commandant der wacht kennis gaf; dat beklaagde, om twee uur afgelost zijnde, hem beloofde een flesch jenever en later eene som van f 2,50 (twee gulden vijftig cents) te geven, indien hij van beklaagde, over hetgeen voorgevallen was geen rapport maakte, zeggendekapan korporaal tida bikin rapport, saja rnaoe kassi satoe flesch (jenever), hetgeen hij weigerde, met verdere mededeeling, dat hij den fuselier E. ten overvloede de bovengenoemde woorden, door beklaagde gezegd, ook in bijzijn van beklaagde vertalen liet, welke getuigenis "bevestigd wordt door de beëedigde verklaring van den fuselier E. voornoemd; Overwegende, dat beklaagde heeft medegedeeld, dat hij, in den nacht van 13 op 14 Juni jl. op post stond vóór het laborato rium, toen de kanonnier E., die achter het laboiatoiium op post stond, bij hem kwam vragen, hoe laat het was, waarop zij samen in het schilderhuis gingen zittentoen zij eensklaps door den kor poraal C. werden overvallen, terwijl hij zich even had verwijderd;

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 546