C62 Op welken datum gestraft. Door wien. Met welke straf en voor hoe lang. Orn welke reden. 30 Mei. Majoor E. Bataillons- Kornman- dant. 14 dagen pro voost zonder acces, uit ge brek aan loca- liteit in zijn huis te hou den. hem te bed. Ik laat hem op staan en daar staat voor mij een dronken man, sprekende de taal van een dronken man, hij konde zijne contenance niet houden, speelde beentje over, moest zich aan tafel vasthouden. Op zijn hemelhooge beloften voor dit maal disciplinair af gedaan, als laatste proef, hem gesteld op 10.koper, on der administratie van zijnen kapitein, het rest ter betaling van de Massa zijner schulden. Flankeur H. kwam op het rapport klagen over hoon hem aangedaan door den officier van piket 2e Luitenant C. Luitenant C. namentlijk zou de des avonds tusschen 9 en 10 uur aan de wacht gekomen zijn om zijne ronde te doen, gevraagd hebben aan den ser geant der wacht, welke straf was opgelegd aan den flankeur D., welke geantwoord zoude hebben consignement; waarop de Luitenant zoude gezegd heb ben: „de kerel moest met een schoen met spijkers hebben" ver volg ens hard opgevraagd heb ben „Wie heeft een paar Euro- peesche schoenen met spijkers, ik geef er een paar nieuwe laar- sen voor?" waarop hij flankeur H. zoude geantwoord hebben: Ik Luitenant, waarop Luite nant C. uitgevallen was, zwijg gij landsdief, dienstdief, jou euro- peesche hond enz., kleedje na kend uit, kom aan de Calie; ik zal mij ook nakend uit trek ken en jou verzuipen etc. etc. Bij onderzoek is gebleken, de

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 587