663 Op welken datum gestraft. Door wien. Met welke straf en voor hoe lang. Om welke reden. flankeur de waarheid gezegd had, mijnheer C. meer dan half door de wind moet zijn geweest. 17 Junij. Als voren. 11 dagen een voudig arrest. Verwekt schandaal in het holle der nacht met 2e Luit. B., die twee moesten quasi vero zamen duelleeren 1836. 2e. Luitenant B. 25 Decemb. 1837. 8 April. Majoor K. Majoor G. Drie weken eenvoudig- ar rest bij ge brek van dienst doende offi cieren, doch dit aangere kend als streng- arrest. Beta len wat ge broken is. 14 dagen een voudig arrest. Des nachts op den 24 dezer heeft hij in de Sociëteit met de le Luit. S. en de 2° Luitenant K. zich aan schandelijke onge regeldheden schuldig gemaakt, hebbende de meid van een flan- keur, welke zich bij mij daar over beklaagde op het billard gelegd, nakend uitgekleed, enz., en eene lamp en eenige glazen gebroken. Ook heeft hij de vrouw Societeithoudster gesla gen, zo dat zij des nachts tegen 12 uren bij mij kwam klagen. Gisteren morgen onderhield ik den 2e Luit. B. over zijne onzindelijke kleeding (malpro- prieteit), daarna zie ik hem op theorie blakende van gezond heid, middags is het exercee- ren, de Luitenant mankeert, ik vraag naar de rede, mijnheer heeft zich het hoofd laten kaal scheren, de dirigerend officier van gezondheid weet er geen woord van, ik zijn Bataillons chef hoor dat met slag en stoot, en hij doet dat op een ogen blik zijn kapitein kwartierziek is, zijn le Luitenant in arrest zit, geen dienst doet, hij en 2°

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 588