703 Eene volledige definitie van de diensten te velde is de basis, waarvan alle voorschriften moeten uitgaan. Mist men die basis, of is die niet nauwkeurig bepaald, dan kunnen ook geene reglementen practisch zijn, maar zullen zij allen een gevoel van onzekerheid en onbestemdheid in zich sluiten. Dan zal de vorming van den Cava lerist steeds anders worden opgevat, naar gelang de supérieuren niet dezelfde ideën hebben over de verrichtingen in oorlogstijd, en dan zullen de nu eens in deze, dan weder in gene richting geoefend wordende personen, niet berekend kunnen zijn voor die diensten, welke men van hen zal moeten vergen. De eischen, aan den ruiter gesteld, zijn zóó uitgebreid, dat de man daarvoor slechts geschikt kan worden, na eene volhardende oefening en als hem door elk meerdere voortdurend dezelfde opleiding en vorming gegeven wordt: De noodzakelijkheid, om reeds in vredestijd goed bekend te zijn met den werkkring in den oorlog, wordt meer en meer in Europa in gezien. Hetgeen in den Militaire Spectator S° 11 van 1881, bladz. 800 vermeld staat, kon dan ook evengoed voor de Indische Cavalerie zijn geschreven. In Europa moge het minder bezwaren opleveren, om juiste gegevens te verzamelen, volgens welke de Cavalerie aldaar zal moeten hande len in Indië daarentegen behoort dit tot een der moeieiijkste opdrachten. Hier toch is het stelsel, volgens hetwelk men Java wil verdedigen, onbekend; zoodat de rol, door de ruiterij bij dien strijd te vervullen, niet gemakkelijk wordt opgespoord. Maar juist daarom is meer studie en algemeeue bespreking noodig; want nogmaals: zijn wij in tijd van vrede niet op de hoogte van onzen dienst te velde, dan zullen wij noodwendig daaiin tekortschieten, als wij eenmaal tot die verrich tingen worden geroepen. De vorming van het geheel zal dan in geen verband staan tot onze taak in oorlogstijd. Is men daarentegen eenmaal met zijnen werkkring bekend, dan is mistasten niet mogelijk, en zal een gelijkmatig streven in dezelfde lichting zichtbaar worden, en dan, maar ook dan alleen, zal de Ca valerie, hoe verminderd ook, voor den vijand geducht en voor het eigen leger een grooten steun kunnen zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 628