707 1. Of de oorlog aanvallend, dan wel bijv. tijdelijk verdedigend ge voerd wordt, in welk laatste geval dit toch steeds met aanvallen zal gepaard gaan. 2. Of de vijand ruiterij bezit, hoe die geoefend is en of zij gesloten dan wel verspreid den aanval uitvoert. Hoe de vijand bewapend is en o. Of hij ontmoedigd is, dan wel zelf meermalen aanvalt of standhoudt. Uit het bovenstaande zal voldoende gebleken zijn, dat het niet gemakkelijk is, om vaste gegevens te verstrekken voor den werk kring der ruiterij en hoe omvattend onze taak zal zijn. Doch juist het feit, dat ernstige studie noodig is, om eene goede van alle zijden beschouwde regeling te ontwerpen, maakt die opdracht des te eervoller en de moeite overwaardig. Tevens blijkt, hoe drin gend behoefte bestaat aan samenwerking. Beschouwt men de taak der Cavalerie volgens de opgegeven punten, dan zullen bij de oplossing daarvan vele nog hangende quaestiën te voorschijn treden en dienen ook die vereffend te worden. Eenige laat ik hieronder volgen, om aan te tooneu, hoe groot voorloopig het arbeidsveld voor de Cavalerie-officieren is. Men zal dienen uit te maken a. Wanneer het gevecht te voet zal plaats hebben, in hoeverre de Cavaleristen te voet moeten geoefend worden en hoe dit gevecht het beste gevoerd wordt. Vooral tegen een Inlandschen vijand zal men voorzichtig moeten zijn met het toepassen van den strijd te voetover het algemeen zal men tegen hem meer succes verkrijgen met stoute ruiteraanvallen. Alsnog dient men steeds indachtig te zijn, dat het vormen van uitstekende infanteristen, die tevens volbloed cavalerist zijn, in Indië tot de idealen behoort. Slechts bij die volken zal dit gelukken, waar elk man geboren ruiter en jager is. De ruitergeest mag door de oefeningen te voet niet lijden. h- Of vuren te paard met nut kan worden toegepast, dan wel niet mag plaats vinden, c. De noodzakelijkheid van eene andere plaatsing van de karabijn (op den rug, als de Oostenrijkers en Russen) en van de bevestiging van de sabel aan het zadel (als de Oostenrijkers).

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 632