709 Een Inlander zal weinig geven om een bon op de schatkist; wil men van de kampongbewoners medewerking hebben, dan is een eerste vereischte, dat alle hulp, alle vivres en fourages contant met specie (niet met papiergeld) betaald worden. Ge beurt dit niet, dan zal men al spoedig tegenwerking van de be volking ondervindendaar waar medewerking onmisbaar is. Bij het vaststellen van het aantal bagagepaarden of karren dient men hierop te letten. j. Hoeveel patronen per hoofd moeten worden medegenomen, in de poetszakken, in den broekzak en bij de bagage, en hoeveel in reserve zullen noodig zijn. k. Of, en zoo ja, hoeveel in den pionierdienst geoefende Cavaleristen bij elk peloton aanwezig moeten zijn en welke gereedschappen zij moeten meevoeren. I. Of bij de uitrusting van elk peloton dynamiet-patronen behooren en in dit geval, in hoeverre de kennis van het gebruik daar van voor de Cavaleristen noodzakelijk is. m. Hoe de paarden moeten gevoerd .worden. Hoeveel padie, natte padie, djagoeng, suikerriet enz. gelijk staat aan 1 KG. gaba. Hoe de nadeelen, aan het voeren van natte padie verbonden, kunnen worden voorkomen of tegengegaan. n. Of de paarden beslagen moeten zijn, of waar dit wel waar dit niet noodig is. Waar hoefijzers en hoefnagels kunnen aange maakt en waar zij zullen meêgevoerd moeten worden. In hoever de hoefsmeden beter geoefend moeten zijn in zoogenaamd koudbeslag. o. Of aan de Cavalerie het overbrengen van orders moet geleerd worden, dan wel of dit de taak zal zijn van bijv. de reserve (Europeanen). p. Of tirailleeren nog eenig nut heeft. Wanneer éclaireeren nood zakelijk is en hoe dit het beste geschiedt. q. Waarin het kader in de eerste plaats geoefend moet worden. r. Welke voorwerpen elk Cavalerie-officier dient te bezitten. s. Of het verstrekken van topographische kaarten in vredestijd niet noodig is. De Cavalerie-officieren zullen nimmer hunne opdrachten naar be hooren kunnen vervullen, als zij niet in het bezit zijn van goede

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 634