BOEKBESCHOUWING. Pligten en regten van den Indischen Mili tair in het bijzonder van den Infanterist. Handleiding voor den soldaat, tot de kennis zijne dienstpligten, Gids voor officieren en onderofficieren, bij het houden van theoriën door D. R. F. van Hoef ten, len Luitenant der Infanterie. BataviaOgilvie Co., April 1882. Het is thans 30 jaren geleden, dat de le Luitenant-adjudant bij liet 3e Regiment Infanterie van het Leger in Nederland N. Van Willes in het licht gaf een Handboek voor de onderofficieren en korporaals van dat wapen. Zij, die hunne eerste militaire opleiding ontvingen bij het Instructie- Bataillon te Kampenzullen zich herinneren, dat hun, reeds 2 of 3 maan den na hunne indiensttreding, dat Handboek werd verstrektn. 1. a raison van 1,30 op de debet-zijde van hun zakboekje. Het werk was bij het Instructie-Bataillon ingevoerd, op aanbeveling of last van Z. B. den Lui tenant-Generaal Inspecteur van het wapen. Ook thans nog, nu de Samensteller zelf reeds tot dien hoogen rang is opgeklommen, behoort r W illeszooals het Handboek in de wandeling wordt genoemd, tot de onmisbare boeken in de overigens niet zeer uit gebreide bibliotheek van de onderofficieren en korporaals bij het Leger in Nederland. En geen wonder! Neemt men het boek ter hand, dan vestigt zich hoe langer zoo meer de overtuiging, dat het is, wat het behoort te zijn: een vertrouwbare gids voor de onderofficieren en korporaals; een vraagbaak, die hen zelden in den steek laat; een verzameling op de zoo zeer ver spreide en niet alle onder hun bereik liggende voorschriften. Maar niet alleen voor de onderofficieren en korporaals bij de Infanterie, ook voor die der andere wapens is het bedoelde Handboek van veel nut; zelfs menig jong officier kan er uit leeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 650