X 760 als niet in staat tot het verschaffen van eenig licht. De heer Keuche- nius noemde eene opdragt van den Gouverneur-Generaal aan den heer der Kinderen en verlangde overlegging van den brief. Ik heb dien brief nooit gezien; het was een particulier schrijven. Tot nu toe is het bij hen, die thans aan de Regering zijn, niet de ge woonte geweest om elkaar van particuliere, aan anderen gerigte brieven mededeeling te doen. En zeer zeker zal ik voor mij het te dezer zake gegeven voorbeeld niet volgen, om particuliere brieven buiten verlof van den schrijver te publiceren. Ik zal dus naar mijn beste weten en naar ik hoop tot voldoening van de Kamer, inlichtingen, wanneer die door een besluit van de Kamer ge vraagd worden, verstrekken, maar ik wensch al dadelijk te verklaren, dat ik mij in geenen deele, in geen enkel opzigt kan vereenigen met de voor stellingen en beweringen door de meeste der leden, die het woord voer den, omtrent het fond der zaak gemaakt. De beraadslaging wordt gesloten. De VoorzitterThans zal in stemming worden gebragt de conclusie, voorgesteld door de Commissie voor de Verzoekschriften mogt die worden verworpen, dan zal worden geacht aangenomen te zijn de Conclusie, voor gesteld door den heer de Gasembroot. De uitslag der stemming is, dat 35 leden zich tegen en 24 zich voor verklaren, zoodat de Conclusie, voorgesteld door de Commissie voor de Verzoekschriften, niet, en daarentegen die van den heer de Casembroot icèl aangenomen is. Adres aan Zijne Majesteit den Koning be treffende de Regeling van het Militaire On derwijs bij de Wet. Den DaagGebr. Be- linfante1882. Weinige dagen nadat te Batavia bekend was geworden, dat ter Alge- meene Secretarie de Koninklijke besluiten waren ontvangen, waarbij het onderwijs bij het Leger in Nederlandsch-lndië werd geregeld, bracht de mail ons een afdruk van het adres, welks titel we hierboven overnamen. Het is een rekest met Memorie van Toelichting, waarbij zeven man nen, aan wier bevoegdheid, om over de gewichtige zaak te oordeelen, wel

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 685