worden geroepen, veelal met intrekking of wijziging van Vroeger gegeven voorschriften. Vooral de Militaire Administratie geeft daartoe reden. Zijn die klachten niet gegrond en zouden niet vele bepalingen gevoegelijk achterwege kunnen blijven? Hieraan dachten wij hij ontvangst der Algemeene order N° 52 van 18S1 en kwamen tot de overtuiging, dat deze onnoodig is, mits het be paalde bij de Algemeene order No 79 van 1875 70 behoorlijk wordt nagekomen. Hierbij toch is bepaald, dat de Onder-Intendanten de staten, model No 7 zullen bezigen bij de verificatie der geldelijke afrekeningen cn zich overtuigen, dat de sterkte overeenkomt met die. vernield op den laatsten dag van de laatste der daarbij overgelegde tiendaagsche af rekeningen der compagniën, enz. Ofschoon niet bepaald voorgeschreven, spreekt het toch wel van zelf, dat bij bevinding van verschillen door den Onder-Intendant het noodige tot redres behoort te worden verricht. Aangezien nu, volgens den aanhef der Algemeene order N° 52 van 1881. van de Algemeene Rekenkamer klachten ziju ingekomen, dat het meermalen voorkomt, dat de sterkte, aangegeven op de staten, model No 7, verschilt met die, voorkomende op de tiendaagsche afrekeningen, zoo volgt hieruit duidelijk, dat het bepaalde bij 70 der Algemeene order No 79 van 1875 ten bureele van de betrokken Onder-Intendanten niet of wel slecht was nagekomen. Anders zouden dié verschillen ontdekt en e. q. geredresseerd zijn. Het niet opvolgen der bepalingen is o. i. geene reden, die door nieuwe te vervangen. In dit geval had dus volstaan kunnen worden, met meer vermelde in herinnering te brengen. Wordt nu ook de Algemeene order No 52 van 1881 ten bureele van de Onder-Intendanten niet of onnauwkeurig opgevolgd, dan zullen de klachten van de Algemeene Rekenkamer toch niet worden voorkomen. A. Z. De wijziging van het Crimineel Wetboek en van het Reglement van krijgstucht voor het Neclerlandsche leger. In de rubriek Boekbeschouwing der 10e aflevering-, jaargang 1881, van dit tijdschrift is de Wet van 14 November 1879 voor het X'ë&erland- sche leger overgenomen. Wij vermeeneu thans, nu de bij die wet ge arresteerde wijzigingen eerlang ook geheel of gedeeltelijk voor het Indische leger zullen worden ingevoerd, een goed werk te doen, iu dit

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 110