97 tea bij hetgeen de Minister van voornemen was te doen, n.l. herziening van de artt. 26 en 27 der „Regeling" in dien zin, dat alzoovoor den vervolge de belangen van do Indische officieren beter gewaarborgd worden. Meer is, althans naar onze meening, niet te doen. En het spijt ons, ten slotte nog er op te moeten wijzen, dat de Heer Kleij ook dat ge deelte van 's Minister's Nota niet van eenige Aanteekening" heeft voorzien. 26 Mei 1882. a h. Naschrift. Sedert werd in Indiê bekend het „Verslag der Commissie van Rap porteurs", onder dagteekening van den 9den Mei jl. aan de Tweede Kamer ingediend. De voorstellen, waartoe de Commissie is gekomen, luiden: 1°. den Minister van Koloniën dank te zeggen voor de gegeven inlichtingen 2°. ten aanzien van de klacht van den adressant, als zoude aan de bepaling zijner overplaatsing ten opzichte der uitdrukking en ancienneteit nimmer uitvoering zijn gegeven, over te gaan tot de orde van den dag; 3°. te verklaren a. dat het Koninklijk besluit van den 21sten Maart 1877, No. 10, herstellende de ancienneteit in vorigen dienst van vijf Luitenants-kwar tiermeester, gewezen officieren van administratie der Marine, onwettig moet worden geacht, als in strijd met een Algemeencn maatregel van in wendig bestuur b. dat genoemd Koninklijk besluit derhalve dient te worden ingetrok ken, of zoodanig gewijzigd, dat daaruit geene verdere nadeelen voor den adressant en degenen die met hem werden voorbijgegaan, kunnen ontstaan. De Commissie van Rapporteurs'heeft alzoo, evenmin als de adressant, de bezwaren van den Minister gereleveerd, welke op bladz. 90 en vlg. van bovenstaand opstel worden besproken. De woorden van den Minister: „waarbij dan ook op alle bij andere wapens „en dienstvakken voorgekomen gevallen van ancienneteit zou moeten „worden gelet", schijnen dus te zijn beschouwd als van onvoldoende gewicht, om de Regeering te weerhouden van het nemen van een besluit, dat zulke ernstige consequentiën kan hebben.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 110