134 geringe inkomsten heeft, bloot te stellen, bij de uitbetaling der soldijen verliezen te lijden, maar wij zouden dan ook in overweging willen geven, hem, die de functiën van den sergeant-majoor waarneemt, suppletie van soldij te verleenen. "Waarom krijgt de soldaat, die tijdelijk als handlanger of zieken oppasser optreedt, of wel als geëmplooieerde in het oorlogsmagazijn, eene verhooging van soldij waarom hij, die tijdelijk de vee-artsenij uitoefent, eene toelageen waarom zou men niet eveneens eene billijke tegemoetkoming schenken aan den mindere, die de meer gewichtige diensten van een hoogere moet verrichten, diensten, welke niet een ieder kan presteeren?? De werkkring van den sergeant-majoor der compagnie is veel omvattender, drukker en gewichtiger dan die van den staffourier. Deze is vrij van alle diensten, behalve de schietoefeningen, parades en monsteringen; terwijl de sergeant-majoors alle exercitiën bij wonen, en ook vaak officieren van de week moeten vervangen. Als men des morgens een paar uren geëxerceerd heeft, dan is men, over het algemeen, niet dadelijk met de pen vaardig. Waarom den werkkring van den sergeant-majoor die toch geen prachtige financieele positie heeft, in vergelijking met den sergeant majoor van het Nederlandsche leger, niet aangenamer en daardoor gewilder gemaakt Administratieve werkzaamheden nemen zijne dag- en nachtrust in beslag. Is hij daarenboven ingedeeld op een kleinen post, waai de militaire commandant tevens garnizoensadministrateur is, dan wordt hij met werkzaamheden overstelpt. Wij zeggen niet te veel, wanneer wij beweren, dat op die posten de administratie, zoowel van den detachementscommandant als van den sergeant-majoor, allen tijd voor zich eischt, en hun geen vrij oogenblik gunt. Al gelieft men officieel te verklaren, dat de compagniescom mandanten dagelijks slechts een paar minuten noodig hebben, 0111 hunne administratie 11a te gaanwij veroorloven ons eene tegen overgestelde meening, en doen hieromtrent een beroep op het oordeel van onze kameraden. De oefening van den troep is waarlijk geene bijzaak in den tegen- woordigen tijd. Alle combattanten moeten geoefend worden, en

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 147