139 Waarom niet in ronde cijfers het aantal palen of den afstand aan gegeven, waar binnen men zich van liet kampement behoort op te houden Omtrent het 6e Hoofdstuk wenschen wij dc navolgende beschouwingen te leveren Het bepaalde bij artikel 51, omtrent met politiekamer of strenger gestrafte onderofficieren, is in strijd met het voorschrift, gegeven bij artikel 93. In het eerstgenoemde artikel wordt gezegd, dat de met opsluiting gestrafte onderofficieren zich bij den commandant der kampements- wacht beliooren te melden, om in arrest gesteld te worden, terwijl artikel 93 bepaalt, dat de sergeant-majoor zal zorgdragen, dat de gestrafte onderofficieren in arrest worden gebracht. Een dier beide artikels zal, dunkt ons, bij eene herziening van het reglement, moeten gewijzigd worden, opdat het eene voorschrift het andere niet tegen- spreke. De voorlaatste alinea van artikel 53 geeft dikwijls aanleiding tot vergissingen. Men moet o. i. er naar streven, reglementaire bepalingen gemakkelijk te onthouden te maken, en dat is geenszins het geval, waar de verschillende maanden aangegeven zijn, waarop op do evcne of onevene dagen sluiting in de boeien moet plaats hebben. Bij het nagaan van het aangehaalde artikel zal men bespeuren, dat deze bepaling geheel willekeurig is, en dan had men, dunkt ons, beter gedaan, met te bepalen, dat de verstrekking van water en rijst zal plaats hebben op de evene of onevene dagen van elke maand, aan die militairen, welke met provoost of cachot om den andereu dag- te water en te rijst gestraft zijnterwijl de sluiting in de boeien op die dagen behoort te geschieden, waarop hun warm eten wordt verstrekt. Omtrent het register der gestraften (Model No. 1) zouden wij eene kleine wijziging verlangen in artikel 54, door te bepalen, dat de sergeant-majoor niet zoodra mogelijk, maar onmiddellijk na afloop van het rapport bij den korps-of detache mentsconnnandaiit, de straffen eigenhandig zal inschrijven in dit register. Bij artikel 55 geven wij in overweging, de woorden rgezetten tijd door juistere bewoordingen te vervangen. Het doel van de in-

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 152