180 Onderkordonbeugel met twee schroe ven (a). Onderkordonbeugelhet vooreinde gemerkt met één met twee schroe ven (a), de voorste gemerkt met een de achterste met twee Kolfplaat met twee schroeven (o). Kolfplaat met twee schroeven die voorzien van één behoort in de uitholling. D. Oxti.aadstok. Kop met icisscher. Kop met groeven en sléuf. Welke van beide voorschriften nu de voorkeur verdient, kunnen we niet beslissen en is ook niet de taakdie wij ons opgelegd hebbencri- tiseeren doen we nietwe constateeren slechts. Dat deze verschillen bestaan, betreuren we, omdat de noodzakelijk heid niet blijkt en ze noch wenschelijk, noch raadzaam voorkomen, zoolang ons Leger nog steeds kader 011 vooral zoovele officierenin Ne derland opgeleid telt, terwijl langzamerhand meerdere officieren van hier bij het Leger aldaar worden gedetacheerd. Het geeft slechts aan leiding tot twijfel, wat zeker nooit goed is, met het oog op den soldaat, die de oorzaak daarvan niet kan opsporen en zoo lichtelijk denkt aan gebrekkige kennis van hem, die moet instrueeren. Mogen zijdie geroepen zijn in deze een woordje mede te spreken, te goeder tijd met het bovenstaande rekening houden. 11/61882. Een gedetacheerd officier. Nog eens: Gratificatiën voor benoemde 2e Luitenants van hef Indische Leger. In de November-aftevering van don vorigen jaargang wees L. er o. a. op, dat het niet billijk was, in Nederland aan de voor den Indischen dienst bestemde officieren met uitzondering van die van den Genees kundigen Dienst eene gratificatie voor eerste uitrusting toe te kennen ten bedrage van f 1000, terwijl de in Indië benoemde officieren slechts f 720 of 820 bekwamen, naar mate zij al dan niet, tot de Infanterie behoorden. Deze opmerking blijkt doel te hebben getroffen. Althans in het Staats-

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 193