He Militaire Gids. Onder Hoofdredactie van F. Jr. Bnc/nnrcl, kapitein der artillerie. 2n Aflevering:. Haarlem, Fe erven F. BnJin, 1882. In do laatste dagen van de maand Juni jl. zond do Redactie van liet 1. M. T. ons de 2e Aflevering toe van hot militaire werk, welks titel wij hierboven afschreven. Daarbij was gevoegd eene beleefde uitnoodiging van de firma De en-en F. Bohn, om de aflevering „te beoordeelen" of „aan te kondigen." Gaarne voldoen wij aan dat verzoek. Onze aankondiging intusschen kan kort zijn. Reeds in N° 4 van dezen jaargang van dit tijdschrift toch, hadden wij gelegenheid, om de Te Aflevering van De Militaire Gids te bespreken. Wij begroetten de verschijning van dien Gids met ingenomenheid; wij koesterden de beste wenschen voor het welslagen der hernieuwde pogingen, om een tijdschrift in 't leven te roepen, dat zou voorzien in de gebleken behoefte aan militaire lectuur, van welke door den burger en den des kundige beiden met evenveel aandacht en belangstelling zou worden kennisgenomen. De inhoud nu van de 2e Aflevering heeft de gunstige verwachtingen, die velen in Indië koesterden, niet beschaamd. Integendeel: die afle vering is, althans naar onze meening, belangrijker dan de eerste. Om hen, die nog niet in de gelegenheid waren, met het Tijdschrift kennis te maken, tot de lezing er van aan te sporen om anderen, die zooals dat in Indië meer voorkomtnog eene „afwachtende houding" aannamen, op te wekken tot ondersteuning, door te doen, wat zij uitstel den, n. 1.: er zich op abowneerenlaten we hier de inhoudsopgave van de 2° Afl, volgen. We brengen tevens in herinnering, dat De Militaire Gids

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 220