208 - jaarlijks verschijnt in 4 afleveringen, die te /amen 20 vel bevatten en om de drie maanden worden uitgegevenen dat de abonnementsprijs in Indië slechts 4. bedraagt. De 2° Aflev. nu bevat: I. De Intendance-dienst bij najaarsoefeningendoor den Kapitein-inten dant E. van Gendt. II. Een woord over de oefening van de Infanterie in liet vervaardigen van tirailleur-loopgravendoor den 1™ Luitenant der Infanterie 11. C. A. Neeteson [sedert gedetacheerd bij het Leger in Nederl.- Indië\. III. Brialmont, over het Belgische krijgswezen [Situation militaire de La Belgique-, travaux de defense de la Meu.se par le Lieu- tenant-Général A. Brialmontdoor den gep. Luitenant-Generaal TL". J. Knoop. IY. Straatlocomotieven voor militair gebruik [met eene afbeelding], door den lPn Luitenant-ingenieur M. Onnen. Y. Een AmalgamaSchutterijOnderwijsTelegrafie en Luchtvaart door De Redactie. Uit het laatstbedoelde opstel, waarin insgelijks met lof wordt ge sproken over het ook in het I. M. T. aangekondigde werk van den sedert bij ons Leger gedetaeheerden Kapitein der Infanterie Van Vlier- den, blijkt o. a., dat een der grootste bezwaren, of liever het eenige bezwaar, waarmede de Redactie van De Militaire Gids te kampen heeft, is gebrek aan plaats; dat de ruime toezending van belangrijke opstellen, haar belet, om de noodige aandacht te schenken aan: boekaankondiging, het verstrekken van opgaven, gegevens, enz. Het verheugt ons voor de Redactie, dat zij zoo flink wordt gesteund. Wij hopen, dat de „wittebroodsweken,'' waarover wij vroeger spraken, nimmer zullen ophoudendat dientengevolge de gelegenheid zal ontstaan, om aan het Tijdschrift uitbreiding te geven, hetzij door maandelijksche verschijning, dan wel door meer vellen druks. Blijft het der Redactie mogelijk, opstellen te leveren, die van algemeen belang zijn, dan is haat- succes, ook in Indiëverzekerd. 19 Juli 1882. X. Zie, in No. 5 van 1882. De telegraaf en luchtballon in den oorlogdoor C. P. J. van VlierdenKapitein bij het 2e Regiment Infanterie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 221