- 213 Stafdienst omstreeks liet jaar 1350 vóór Chr. Ramses de Grootekoning van Egypte had een voor zijnen tijd be hoorlijk geregelden Stafdienst. Een man met den titel van Mohar doorkruiste met eene keurbondo van onverschrokken manschappen het vijandelijk land, om zich op de hoogte te stellen van bergen, dalen, den loop der rivieren, kortom van de natuurlijke gesteldheid. Deze waarnemingen moest de Mohar zorgvuldig opteekenen. om ze daarna den bestuurder der oorlogszaken te overhandigen, welke laatste daarnaar den marsch zijner troepen regelde. Heeft de Indische Generale Staf er reeds aan gedacht, om eenige Mo har s aan te werven voor Djambi, Nias, Wadjo en Timor Artillerie-br oeilcasterij Bij Koninklijk besluit is onlangs bepaald, dat andermaal een zestal Infan- terie-officieren van het Nederlandsche Leger in zes maanden tijds aldaar zullen afgericht worden, om voor den tijd van vijf jaar bij het Indische Leger als Artillerie-officier dienst te doen. Deze africhting zal zich bepalen uitsluitend tot oefening in de behan deling van het in Indië in gebruik zijnde belegering- en veldgeschut. Een waarlijk eenvoudig programma! Reclames omtrent verloren goederen door Indische militairen. Door den Minister van Oorlog in Nederland zijn onlangs eenige voor schriften uitgevaardigd met opzicht tot eene eventueele mobilisatie van het leger, waarvan enkele ook voor het Indische Leger behartigens waardig voorkomen. Zoo is onder anderen bepaald, dat geen kist of koffer in eenige chambrée mag geduld worden, wanneer niet op het deksel er van geschilderd vermeld staan de naam en qualiteit van den eigenaar, zoomede het korpsonderdeel, waartoe deze behoort. (1) Herinneren wij ons nu de zee van rechtmatige en niet rechtmatige (1) ln hef. Reglement op den Inwendigen Dienst is voorbeschreven, elat iedere kist behoorlijk gesloten moet zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 226