VEREENIGING TER BEOEFENING VAN DE KRIJGSWETEN SCHAP TE 'S GRAYENHAGE. In No. 9 van den 12en jaargang van dit Tijdschrift werd de aandacht gevestigd op de bovengenoemde Yereeniging, die den 6en Mei 1865 tot stand kwam. Dezer dagen nu werden, namens hot Bestuur, inteekenlijsten verspreid, om de officieren, die nog niet als Lid zijn toegetreden, in de gelegenheid te stellen, zich daartoe aan te melden. Blijkens die lijsten bedraagt de jaarlijksche contributie f 6.Ze wordt geïnd door tusschenkomst van de .Militaire Administratie. Voor dat bedrag ontvangen de Loden franco do Verslagen, welke in den loop van het werkjaar worden uitgegeven. Hot nieuwe werkjaar begint den len October a. s.het eindigt den 30sten April 1883. Zij, die hebben kunnen kennisnemen van de verslagen, welke de Voreeniging tot dus verre in 't licht gaf, zullen de overtuiging hebben verkregen, dat het doel, door den Majoor der Artillerie F. A. T. Delprat in de openingsrede geschetst, steeds is voor oogen gehoudendat ook Indische legerbelangen herhaaldelijk zijn behandeld. De reeks verslagen vormt een vraagbaak te meer voor ieder, bij wien de lust tot studie nog niet geheel is uitgedoofd. Telt ons Leger slechts een gering aantal officieren, bij wie de Ver- eeniging in 't geheel niet bekend is nog zeer groot is daarentegen het aantal van hen, die zich tot dus verre onthielden, haar te steunen, door zich als Lid te doen inschrijven. Bij deze gaarne gevolg gevende aan het ons, namens het Bestuur, ge daan verzoek, om nogmaals de aandacht van het Indisch officierskorps op de Vereeniging te vestigen, drukken we tevens het vertrouwen uit, dat zeer velen alsnog van hunne belangstelling zullen doen blijken. Hoe meer Leden toch de Vereeniging telt, hoe meer kracht zij kan ontwikkelen; hoe beter zij kan strijden tegen invloeden, die wij hier niet behoeven te noemen, omdat ieder belangstellende in ons krijgswezen ze kent cn gevoelt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 228