253 Wat ons bij de lezing van dit merkwaardige boek andermaal opviel, is de pertinente wijze, waarop ook deze schrijver zich tegen de salvovu ren verklaart [zoo vaak door ons in den Atjehoorlog toegepasteen vuur, dat, naar zijne meening, alleen aan te wenden is, ivenn geschlossene In fanterie von Kavallerie attakirt wirdeen, naar zijne meening, zoo ex ceptioneel geval, dass es sehr wohl bei den Scharfschiessübungen ausser Betracht gelassen werden kann. Den Luitenant Leerbech schijnt dan ook toe, dass Schützenfeuer in seinen verschiedenen Schnelligkeitsgraden die einzigste Feuerartivelche vim Felde zur Anwendung kommen darfen daarom ook „die einzigste die auf dem Schiessstande einzuüben ist". Ons kort bestek gedoogt nietmeer van dit nieuwe werk te zeggen daar wij reeds thans te uitgebreid zijn geworden, met het oog op onzen voorgenomen „sprokkelingenvorm" van schrijven. In geen geval echter mogen wij onvermeld laten Leerbech's vleiend compliment, dat: „die Hollandische Schiessinstrnction unter den neueren in fast allen Beziehungen eine der Besten—, wenn nicht die Beste ist Die er meer van weten wil, schaffe zich het werkje aan. Vereeniging ter beoefening van de krijgswetenschap. Ook de officieren van het Indische Leger gaan meer en meer blijk geven, dat zij het prijzenswaardig doel dezer Yereeniging gaarne willen steunen. Op de vierde bladzijde van den omslag van het laatst verschenen Ver slag althans vonden wij van de Indische officieren als Leden der Ver eeniging vermeld de namen van 5 Heeren van den Generalen Staf, 50 der Infanterie, 2 der Cavalerie, 4 der Artillerie en 1 der Genie. Van de Militaire Administratie-officieren niet één. Behalve de hier bedoelde officieren zijn er nog eenigen, die Lid zijn en de Verslagen rechtstreeks uit Nederland ontvangen. Le cours des officiers supérieurs dans Varmêe Austro- Hongroise. In het Oostenrijksche Leger kan geen kapitein der Infanterie tot Majoor bevorderd worden, wanneer hij niet het daartoe vereischte examen heeft afgelegd. De daarop betrekking hebbende wet dateert van 28 December 1875. Voor het afleggen van het examen kan de kapitein zich aanmelden, om een 6-maandelijkschen cursus bij te wonen, die permanent te Weenen, gehouden wordt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 266