321 - mate de behoefte, dagelijks a f 1,00 de honderd kilo's, worden aan gekocht. Tevens verzocht hij, dat hem zouden worden toegevoegd: een Europeesch korporaal met vier Europesche kavalleristen en een In- landsch korporaal met tien Inlandsche kavalleristen. Allen konden bij het korps infanterie te Meester-Cornells in subsistence worden opgenomen. Verder zouden door de firma Taylor en Lawson te Bataviatwee hooipersen worden aangemaakt, tegen drie honderd vijftig gulden per stuk. Dit voorstel werd met de goedkeuring van Zijne Excellentie den Kommaudant van het Leger vereerd en den ondergeteekende opgedra gen, zich, van af 1 Julij tot 1 November 1880, op de voorgestel de wijze, met den aanmaak van twintig duizend kilo's hooi te belasten. Had deze, in algemeeno trekken, zijne méthode kunnen inededee- len, de details daarvan, moesten, in verband met de ondervinding, bij de proefneming worden vastgesteld. Na op het exercitieterrein te Meester-Cornells, achter de Gouver nement sschool, een daartoe zeer geschikt, aan een smalle kalio gren zend gedeelte, van waar het geheele terrein kon worden overzien, te hebben aangetroffen, werd aldaar dadelijk met de oprigting van een werkloods en van een bergplaats aangevangen. Deze loodsen waren, binnen acht dagen, door het inlandsche per soneel opgetrokkenen daarvoor slechts de geringe som van circa vijf en vijftig guldenzijnde de uitgave aan materialen, besteed. In de werkloods werden de hooipersen opgesteld en een plaats voor het ontvangen, wegen en uitbetalen van gras ingeruimd, welke ontvangst en uitbetaling steeds, in 't bijzijn van den ondergetee kende hebben plaats gehad en gelijktijdig door den Europeèclten korporaal, even als het aanschaffen van bamboe, rottan, emballage, olie, enz. in een, in de loods ter tafel liggend journaal, werden geboekt. Verder was in die loods een afzonderlijk lokaaltje, tot bureau en zitplaats van den ondergeteekende afgeschoten. Tn de borgloods werden twee dubbele rijen evenwijdige bamboe- schragen opgesteld, ter oplegging van het tot vervoer gereed liggen de geëraballeerde hooi,

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 334