350 dit stelsel zelfs op het gehalte van den troep een weldadigen invloed zal uitoefenen. Zal de zucht, orn na 8jarigen dienst afgekeurd te worden en met het gagement voor 12jarigen dienst naar Patria te vertrekken, niet minder worden, nu men de f 600,— bij reënga- gement niet meer machtig wordt, en de verhoogde soldij een meer fatsoenlijk rondkomen zal toelaten? Volhardt iemand, om na een 12jarig verblijf in Li die voort te dienenen wordt hij geneeskundig onderzocht en voor den militairen dienst weder geschikt bevonden, dan zou men weder tot verhooging zijner soldij moeten besluiten en wel weder met 0,36 per dag; want dezelfde redenen, die er voor pleitten, dit na een 6jaiig vel band te doen, gelden ook hier weder. Men zegge niet, dat dit tot administratieven omslag zal leiden, want niets belet om de onderofficieren en minderen in drie of meer klassen te rangschikken, naar gelang van het hun toekomende aan soldij per dag. Misdraagt een soldaat zich, zoodat hij in do 2e klasse van mili taire discipline moet geplaatst wordendan vervalle zijne verhoogde soldij en rekene hij onder de soldaten van de laagste klasse. De chevrons zouden de klasse, waarin de militairen geplaatst zijn, moeten aanduiden. De bepalingen hieromtrent belmoren gevolgelijk herzien te worden, in dien zin, dat hot recht op het dragen van do chevrons behouden blijft of verloren gaat, in al die gevallen, waarin de verhoogde soldij al dan niet mag genoten woiden. Wij hebben bij deze regeling alleen gesproken van den Europee- schen militair en bij onze becijferingen de soldij van den Infanterist als basis genomen;het spreekt van zelf, dat zij voor de andeie wa pens ook geldt. De premiën van Inlcindsche militairen zijn zoo geringdat wij bij hun reëngagement die bedragen niet zouden willen vermin derd zien. Daarentegen zouden wij vooral bij de trage promotie van het Inlcind sche kaderhet inclienst blijven willen bevorderen door de verhoog de soldij met elk 6tal jaren gepraesteerden dienst te doen toenemen. Wij tellen niet veel oude soldaten onder onze Inlanders en toch ook op hun behoud moeten wij prijs stellen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 363