- 367 lokalen, de omstandigheden dit noodig maken, de compagnie in drie pelotons te verdeelen. Wij zouden er voor zijn, doch alleen uit een tactisch oogpunt, de compagnie uit drie pelotons te doen bestaan, elk uit 2 sectiën en elke sectie uit 2 groepen samengesteld. De sterkte onzer compagniön laat dit wel toe en, met het oog op het in de werkelijkheid zoo dikwerf voorkomend zelfstandig optreden onzer compagnicn zou, volgens onze bescheiden meening, deze indeeling de voorkeur verdienen boven de tegenwoordige. Men zou dan de vol gende gevechtsformatie hebben 1 peloton tirailleurlinie, 1 soutienlinie, 1 reserve. De groepen zouden wel is waar slechts ongeveer 10 man sterk zijn doch, met het oog op onze toestanden, is dit voldoende. Wat echter de huisvesting eener compagnie betreft, zoo zouden we dit, met het oog op de beschikbare lokalen, geheel aan de compag niescommandanten willen overlaten en in den Inwendigen Dienst slechts bepalingen in algemeenen zin willen geven, bijv „Met het oog op het aantal presente officieren, onderofficieren en korporaals, benevens de beschikbare lokalen, verdeelt de compagnies commandant zijne compagnie in onderdeelen zoodanig, dat aan elk der officieren, onderofficieren en korporaals een gedeelte worde toever trouwd, waarvoor hij verantwoordelijk is. Zoo mogelijk, worde bij deze indeeling de tactische niet uit het oog verloren." Ook in Duitschland is dit ongeveer het geval. Wat den Inwen digen Dienst betreft, wordt daar de compagnie verdeeld in afdeelin- gen van 20 man„Korporaalschaften," elk gecommandeerd door een onderofficier Twee of meer „Korporaalschaften" vormen eene „Inspection," aan het hoofd waarvan een Luitenant staat. De compagnie wordt in zooveel „Inspectionon" verdeeld als er Luitenants present zijn. (De tactische indeeling der Duitsche compagnie is in 3 pelotons.) Op bladz. 140 merkt M. P. aan, dat in art. 73 niet is aangegeven, meesten niet begrepen, zoo balddadig dikwijls gebezigd en door de minderen steeds ver keerd gespeld wordende uitdrukking. Verlos er ons toch van, Heeren! Zooals men weet, heeft men in het Duitsche leger geen korporaals, doch slechts onderofficieren bij de compagniën: 11 in vredestijd en 18 op voet van oorlog.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 380