372 er zelfs voor zijn, om, wanneer daartoe maar eenigszins de mogelijk heid bestond, de reglementen op rijm te brengen, opdat ze gemak kelijker onthouden zouden worden; iets, wat nu nog al eens te wenschen overlaat! Bij artikel, 136 zouden we achter het eerste lid wenschen te doen volgen „De sleutel van dit magazijn moet steeds onder berusting zijn van den officier der week". Bij vele compagniën brengt men dit reeds in practijkhet zou echter niet kwaad zijn, om het voor te schrijven. We weten maar al te wel, dat, evenals met de rustkamer het geval is, de magazijnsknecht dikwijls de man is, die den sleutel bewaart. En dit is zeer verkeerd: men moet niemand in verzoeking brengen. Ten slotte moeten we nog onze ingenomenheid met artikel 168 betuigenwe zouden er niets wenschen af te doen of bij te voegen, 't Mag gerust gelezen worden door alle christelijk-historischeultra- montaansche en anti-revolutionaire kamerleden; ze zullen er zich aan verkneukelen. Niettegenstaande alles zoo nauwkeurig omschreven is, zouden ze echter verbaasd staan over het weinig talrijke auditorium, wanneer ze onze kerken eens bezochten. Daarom zouden we hun liever aanraden, naar een dier garnizoenen te gaan, waar de kerkparade met muziek afmarcheert. We weten echter niet goed, in welk garnizoen dit is en verzoeken dus vriendelijk om mededeeling daarvan aan de redactie. (1) Hiermede zijn we aan het einde van onze „Nalezing" gekomen. Door M. P. 's goed voorbeeld opgewekt, hebben ook wij onzen In- wendicjen Dienst eens nageslagen, om ook die bepalingen aan te halen, welke niet door onzen geachten krijgsmakker zijn besproken, maar toch, naar onze bescheiden meening, insgelijks herziening vereischcn. SÖBAT BETOEL. (1) Nergens. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 385