25 krijgsraad moet samengesteld zijn uit mannen, van wie men zekerheid heeft, dat zij studie van het recht hebben gemaakt en ook verdel er zich aan zullen wijden. Yaste krijgsraden zijn aan te bevelen, waarbij de leden voor twee of meer jaren worden benoemd. Die dan in den krijgsraad zit, komt op de hoogte van het vak en zal daardoor mot lust werken en studeeren. Thans geschiedt de benoeming voor eenige zaken en worden die rechtszaken gewoonlijk als een lastige bijdienst, een lastpost be schouwd, die men als een bijbaantjetusschen den garnizoensdienst door, en passant moet waarnemen; en daarvoor is de zaak toch 'waarlijk te gewichtig. De leden moeten derhalve bf van alle, 6t althans van allerlei lastige bijzondere diensten worden vrijgesteld. Voor hen moet de berechting der strafzaken hoofdbezigheid zijn. De leden van den krijgsraad moeten officieren zijn, met een hoofd officier als president. Als hoofdbeginsel moet ten einde allen twijfel te voorkomen te dien opzichte uitdrukkelijk w orden bepaald, dat tegen de discipline strijdig is: een meerdere door een inferieur te doen vonnissen. Voor luitenants en hoogere rangen wenschen wij als richtsnoer gedeeltelijk over te nemen de tabel, aanwijzende de samenstelling van den Raad van Onderzoek, vastgesteld bij Staats blad 1860, Ko. 26, te weten als volgt: 2e Luitenant. 1 luitenant-kolonel, Voorzitter, 1 majoor, 1 kapitein, 1 lste luitenant, 8 2de luitenants. le Luitenant. 1 luitenant-kolonel, Voorzitter, 1 majoor, 2 kapiteins, 3 le luitenants. Kapitein. 1 kolonel (des noods luitenant-kolonel), Voorzitter, 1 luitenant-kolonel,

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 38