389 het Koninklijk besluit van 21 April 1863, soms meer dan 50°/0 op de bezoldiging zou moeten gekort worden. De gepensionneerde Nederlandsche officieren konden zelfs bij hun vol pensioen de volle bezoldiging genieten. Art. 63 der wet op de pensioenen bij de Nederlandsche landmacht (Nederl. Staatsblad 1851, No. 129) toch geeft hun de gelegenheid tot het genieten van eene door geene korting verminderde bezoldiging naast een door geene korting verminderd pensioen. En het pensioensreglement voor de Indische ambtenaren laat de gepensionneerden geheel vrijom bezol- digingen te genieten in betrekkingen, waaraan geen uitzicht op pensioen verbonden is. Keeren we nu terug tot het ingezonden stuk van S. Wij gelooven gaarne dat hij, wanneer op hem art. 17 toepasselijk is, evenals verscheidene andere gepensionneerde en ook alle nog actief- dienende officieren, de intrekking van art. 17 zouden toejuichen. Im mers dat artikel luidt: „Wordt de gepensioneerde geplaatst in eene betrekking, waaraan het uitzigt op burgerlijk pensioen verknocht is, dan wordt te dier zake eene korting op zijn pensioen toegepast. „Die korting bedraagt: „a. wegens eene bijkomende inkomst of belooning van minder dan zes tien honderd gulden 25 ten honderd van de eerste f 600, 50 ten honderd van de volgende f 400, 75 ten honderd van het overige; vb. wegens eene bijkomende inkomst of belooning van zestien honderd gulden of hooger, vijftig ten honderd van het geheele bedrag. „De korting houdt op wanneer de gepensioneerde den burgerlijken dienst weder verlaat." Edoch de intrekking van dit artikel zal nog wel lang op zich laten wachten. 8. schrijft verder aldus over dit artikel en art. 6 der pensioenswet (zeggehet pensioensre^mmt) „Geachte Redacteur! Hoe moet men dat begrijpen. Als die gepensio neerde eene vermeerdering krijgt van f 1599* wordt hem volgens letter a, punt 3, vijf en zeventig procent ingehouden en eene halve cent meer maar vijftig. (1) Kunt U er eene andere uitlegging aan geven, zoo zult U daarmede menig gepensioneerd officier verplichten. (1) Met f 1599' wordt dus bedoeld 1599,99',

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 402