554 „duizend deugden" vertaalde. De fout lag a priori aan Miles vetus,Am bejaarden krijgerwiens gevorderde leeftijd hem tot meerdere omzichtigheid had moeten leiden, om althans niet eerder op vreemd terrein zich te bewegen, te ageeren, alvorens dat met krijgsman's talent behoorlijk te hebben verkend. "Wij meenen dat thans meer dan voldoende over Miles veinsin dit Tijdschrift geschreven is, weshalve wij van hem afscheid nemen met de woorden van Hokatius „Claudite pueri rivos, jam satis prata bibunt" d. i. „Komt jongens doet de duikers dicht, de dreef is genoeg gedrenkt. Willem I, October 1882. Veteranus. De instructies, regelenreglementen en tarieven betreffende de militaire administratie van het Indisch Leger. Bepalingen en voorschriften, waarvan de toepassing en raadpleging bij het Leger worden vereischt, worden uitgegeven bij Algemeene Orders (A. O. 1878, No. 73, 1). De bekendheid met administratieve bepalingen kan van ieder officier geëischt worden, althans voor zoover zijn werkkring betreft. Zeer terecht worden dan ook alle wijzigingen in de administratieve bepalingen en deze zijn legio in de Algemeene Orders opgenomen. Het bezit van die Algemeene Orders en van de Bijzondere Orders voor hun wapen of dienst wordt geëischt van alle officieren, militaire ambte naren, opzichters der genie, magazijnmeesters der 4 klasse van de artil lerie en genie en de adjudanten-onderofficier- en sergeanten-majoor-kwar- tiermeester (A. O. 1878, No. 73, 10.) In deze bepaling ligt echter niet opgesloten, dat genoemde personen in het bezit moeten zijn van de instructies, regelen, reglementen en tarieven betreffende de militaire administratie. Het bezit van die administratieve voorschriften moet ook verplichtend worden gesteld voor genoemde personen, n. 1. voor zoover deze noodig zijn voor hun werkkring. Zonder dat bestaat niet de urgentie om verande ringen in die voorschriften bij algemeene orders uit te vaardigen. Kennis van die bepalingen is bovendien in elke betrekking bij het Leger noodzakelijk. Wij ook.Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 567