000 Die kennis te verzamelen na, de aanvaarding eener betrekking werkt nadeelig op den dienstze moet verkregen zijn door voorbereiding. Voorbereiding in deze is slechts mogelijk wanneer bet bezit van bijge werkte instructies, regelen, reglementen en tarieven gemakkelijk wordt gemaakt. Dit is thans niet het geval, daar het bijschrijven van alle veranderingen een bijna onuitvoerbaar werk is. Om daarin te gemoet te komen is het noodzakelijk en voldoende tevens, om bij Algemeene Order slechts bekend te maken in welke artikels, para grafen of alinea's verandering wordt gebracht, terwijl die veranderingen afzonderlijk worden bijgevoegd en wel zoodanig gedrukt, dat zij op de juiste plaats van het reglement zijn op te plakken of aan te hechten. Behalve dat daardoor de tijd en werkkrachten, benoodigd voor het bijschrijven van die veranderingen, worden uitgespaard, zullen ook de bun dels der Algemeene Orders minder lijvig worden en bij herdruk van cenig administratief reglement de intrekking van die Algemeene Orders minder noodig zijn. Een ander bezwaar hebben wij tegen de thans gevolgde wijze van uitgeven. In eenige instructies, niettegenstaande ze nog kort geleden door prac tici zijn samengesteld, werden reeds zoovele veranderingen gemaakt, dat herdrukken noodzakelijk was. In die herdrukte instructies werden de suppletoire paragrafen of arti kels als nieuwe ingevoegd, zoodat de geheele indeeling daardoor veran derde en de bijgewerkte exemplaren onbruikbaar werden. Dit doet ons denken aan eene uitgevers-speculatie, doch bovendien moet dientengevolge ook verandering worden gemaakt in alle voorschriften of reglementen, waarin paragrafen of artikels van die instructies werden aangehaald. Dus weder onnoodige uitbreiding van de Algemeene Orders, terwijl ook de verandering in de indeeling een niet te gering te achten bezwaar oplevert bij de behandeling van stukken, waarbij de oorspron kelijke indeeling gevolgd is. Om deze redenen komt het noodzakelijk voor, bij een herdruk geeu veranderingen op te nemen dan die, welke op dat oogenblik zijn uitge vaardigd. Het gemakkelijk werken wordt daardoor bevorderd en daar mede een waarborg te meer verkregen voor goed werk. Ten slotte nog één wensch, n. 1. dat met de uitgave van een nieuw reglement worde getoefd totdat men zeker is van de deugdelijkheid. Zonder dat is de stortvloed van veranderingen niet te stuiten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 568