558 „danger, mais s' il arrive par un motif quelconque, quo l'ennemi bion „supérieur en nombre puisse combattre corps-a-corps, nous serons écrasés „II est telles situations, d'oü l'on sortira brillamment avec de l'auda- „ce" [juist! b. y. -wanneer wij een benting niet anders dan met storm kunnen nemen] ma-is dans telle autre circonstance on fera bien de tem- y,pérer cette audace d'une forte dose de prudence" „On devra", zoo resumeert de Schrijver, „tirer tout le parti possible de „la supériorité de son feu, avant d'en venir aux mains avec l'ennemi; „On se servira de la baïonnette pour déloger d'une bauteur ou de tout „autre point donné un corps relativement peu nombreux. Contre des „sauvages la balie est le moijen par excellence." Tot zoo ver bet gebruik van bet geweer. Even duidelijk geeft bij zijne principes ten beste omtrent formatie. Serkez les rangs Werd een Engelscb soldaat omringd door 4 of 5 Zulu 's, dan was hij er om koud; maar stonden 100 Engelscben bij elkaar vereenigd in behoor lijk geslotene formatie, dan kregen 4 a 500 Zulu's, die durfden aan te vallen, een pak slaag. Serrez les rangs, dus! De garnizoens- bibliotheken zullen goed doen met bet hierbedoelde werk te bestellen, dat van zooveel actueel belang schijnt te zijn voor bet Indische Leger. Hoe de positie is in het Duitsche leger van een in bevordering gepasseerd officier. Geen beter boek om bet Duitsche leger te leeren kennen, dan dat van den Russischen kolonel van den generalen staf baron Kaulbars, het welk sedert eenigen tijd, vertaald door den Franschen artillerie-kapitein Le Marnhand, ook in de Fransclie taal te genieten valt. Tot in de kleinste bijzonderheden wordt vermeld, hetgeen betrekking- heeft op 1. de legeraan vulling 2. de instructie 3. den legertrein 4. de vrijwilligers; 5. het kader 6. de officieren, zoomede 7. de kazsrneering, administratie en den inwendigen dienst. Het 2e Hoofdstuk, de Instructie, bevat niet minder dan 242 bladzijden octavo.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 571