559 In het 6e Hoofdstuk trof ons het navolgende: „L'avancement et aussi „la nomination aux divers emplois vacants ont toujours lieu rigoureuse- ment suivant Vordre cVanciennetê. En principe jamais on ne déroge a „cette règle et s'il arrive, qu'un officier plus jeune soit promu avant un „autre plus ancien, c'est pour ce dernier la preuve, qu'on le juge indigne „ou incapable de faire les fonctions du grade supérieur. Aussi tous ceux, „qui viennent a subir eet affront, quittent-ils immédiatement le service. „Si même quelqu'un d'entre eux hésitait a le faire, ses collegues servient les premiers a Vy obliger en lui faisant comprendre, que son honneur „est trop gravement compromis par une pareille mesure pour qu'ilpuisse continuer a servir Algemeene en Dagorders voor het Indisch Leger. Welk bezwaar kan er tegen bestaan, dat langs hot Ministerie van Ko loniën aan ieder der in Europa verblijf houdende officieren van bet Indisch Leger de Algemeene en Dagorders verstrekt worden, gelijk zulks in Indië geschiedt Op die wijze toch zouden de verlofgangers en gedetacheerden tegen 2 a 3 gulden s jaars op de hoogte blijven van hetgeen er in het Leger plaats vindt en zij dus minder onwetend in de gelederen terugkeeren. De gewezen verlofgangers bijv. kunnen getuigen, welk een soesali het hun gekost heeft, om weer „bij" te geraken; hoe huiverig zij in den beginne waren, om niet mis te tasten. Het dragen van burger kleeding door officieren. Alles is maar een gewoonte Een Russisch cavalerie-officier laat zich vaak na de exercitie per rijtuig van het terrein naar huis brengen, terwijl een stokoud Pruisisch generaal niet anders dan te paard zijne 17 of 18 kilometers van Berlijn naar Spandau aflegt (om daar te gaan manoeuvreeren), in stede dat hij bij het gaan of komen van den spoortrein gebruik maakt. Zoo kleedt een Pruisisch officier zich alleen en bourgeois op plaatsen, waar de uniform zoude gecompromitteerd worden, of waar deze hem tot grooter verteringen zoude dwingen. Waar echter die factoren niet gelden, is hij in uniform, met sabel of degen om, al bevindt hij zich in den achtersten achterhoek van zijn land met verlof. In een café-chantant alzoo: in politiek, maar in „Gezelligheid", „GW

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 572