563 militair een schotwond in den arm, doch na zich voorloopig verbonden te hebben, bleef hij zijne taak met de meeste toewijding volbrengen; ook nadat hij ten tweeden male door een kogel ditmaal in arm en rug getroffen was. Eerst toen hem op den terugtocht naar Toengkoep het ongeluk trof, door beide beenen geschoten te worden, staakte deze brave militair zijn dienst en liet hij zich vervoeren. Yoor deze moedige zelfopoffering en buitengewoon trouwe plichtsbetrach ting werd hij per telegram bij Zijne Majesteit den Koning in aanmerking gebracht voor benoeming tot Ridder der 4de klasse van de Militaire Wil lemsorde; welke onderscheiding hem bij Koninklijk besluit van den 30» October j. 1. N°. 24 mede per draad werd toegekend. Het is mij eene aangename taak, het bovenstaande waaruit weder blijkt, dat buitengewone daden van moed, beleid en trouw, zoowel bij Regeering als Opperbestuur, waardeering vinden ter kennis van het Leger te brengen; niet twijfelende of het door Geelen gegeven voorbeeld zal velen tot navolging strekken. Deze order moet op drie achtereenvolgende appels worden voorgelezen. Hoofdkwartier Batavia, den 7den November 1882. De Kommandant van het Leger en Chef van het. Departement van Oorlog in Nederlandsch-lndië, II. G. BOUMEESTER. Het is overbodig, hieraan veel toe te voegen. De feiten toch spreken voor zich zelve. Yan het kleine honderdtal militairen, dat was uitgerukt onder de be velen van den Kapitein Bodewerd de voorhoede gecommandeerd door den len Luitenant W. J. A. Hoi jende achterhoede door den 2en Lui tenant E. C. Van Swieten. Behalve de bovengenoemde verbandmeester Geelenwaren aan de colonne toegevoegd een gids en vier dwangarbeiders met tandoes. Allen, die aan den moeitevollen tocht deelnamen, hebben gewedijverd in de stipste plichtsbetrachting. Acht militairen zoomede de gids stierven den heldendood; achttien militairen werden gewond. Te midden van die allen verrichtte de eenvoudige soldaat Geelen daden, welke weerklank .vinden in het hart van iederen brave; daden, die waar- dig zijn, met gulden letters te worden opgeteekend in de geschiedenis van ons roemrijk Leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 576