638 - genoemd geweer, dat een kaliber heeft van 10.15 m.M., kan men zelfs tot op een afstand van 2800 M. schieten. Het magazijn be vindt zich in de voorlade onder den loop, en kan 9 patronen bevatten. In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika is 5 Juli 1881 een commissie samengesteld, om te onderzoeken welk repeteer-geweer het meest geschikt is om daarmede leger en vloot te bewapenen. Deze commissie schijnt in't begin van dit jaar het geweer Burton aanbevolen te hebben. In Spanje en Italië worden op groote schaal proeven genomen met repeteer-geweren. In eerstgenoemd rijk onder andere met het geweer stelsel-Evans, dat wellicht bij de bereden wapens ingevoerd zal wor den, en in de kolf een magazijn heeft, dat 26 patronen kan bevatten. Met dit geweer kan men, zonder te richten, 27 schoten in 28 secon den doen. Om het magazijn te vullen heeft men echter 60 seconden noodig. Wat Turkije betreft, de enorme verliezen, die de Russen voor Plewna leden, zijn bepaald toe te schrijven aan de goede achterladers en repeteer-geweren, die de Turken toen reeds hadden. In 't einde van 1880 waren er bij het Turksche leger nog 20000 repeteer-gewe ren van het stelsel- Henry- Winchester aanwezig; terwijl in 't begin van 1881 weder 16000 Iiotchkiss-geweren, met het magazijn in de kolf, en een groot aantal Winchester-geweren besteld werden. Het schijnt ons onnoodig, nog meer landen op te noemen, waar ernstig het vraagstuk der repeteer-geweren onderzocht wordt. Onge lukkig behoort Nederland niet tot deze natiëu Een der meest practische repeteer-geweren, ten minste wat de re- peteer-inrichting aangaat, schijnt ons te zijn het geweer van den Amerikaan B. Burtonwonende te BrooklijnNew-York. In korte trekken zullen wij trachten dit geweer te beschrijven. (1) Het magazijn bevindt zich onder en rechts van het staartstuk'tis eenvoudig een bak of trechter, waarvan het bovenste deel recht, en het onderste gebogen iszoodat de patronen, die in den trechter ge legd worden, door hun gewicht naar beneden zakken, en dan één voor één op een patroon-aanbrenger komen, die zich onder het staartstuk bevindt. Deze patroon-aanbrenger is gebogen en lepelvormig; hij (1) Engineering van 24 Maart 1882.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 651