DE „GUALTHERUS KOLFF"—BOND IN NEDERLAND. Na het overlijden van Gr. Kolff besloten eenigen zijner vrienden, te Leiden woonachtig, als monument ter eere van de nagedachtenis van dien mensehenvriend een Bond op te richten. Het Bestuur van-dien Bond vaardigde, onder dagteekening „Leiden, den 26sten November 1881," de volgende circulaire uit: M. In de Vergadering, welke den 12den dezer door de vrienden van wijlen (tualtherus Kolff alhier werd gehouden, is besloten tot de stichting van een Bond, die den naam van den overledene zal dragen en het be stuur daarvan opgedragen aan de ondergeteekendenterwijl de Heer Mr. N. P. Van den Bero, President der Javasche Bank te Batavia, den Bond in Indië zal vertegenwoordigen. Allen hebben zich die benoeming gaarne laten welgevallen. Naar hun inzien kan er aan de nagedachtenis van vriend Kolff geen edeler hulde gebracht worden dan geschieden zal door eene stichting, die zich ten doel stelt zijn stil, doch nuttig en weldadig leven na zijn dood voort te zetten. Hij was gewoon Indische familiën, die hulp behoefden of tijdelijk iu nood verkeerden, met raad en daad bij te staan, op de kinderen van afwezige ouders toezicht te houden, voor hen, zoo noodig, geldelijk be heer te voeren en weduwen en weezen, waar mogelijk, hulp te verschaf fen, en de Bond zal die edele taak voortzetten, voor zoover zijne midde len dat zullen toelaten. Overtuigd als wij zijn, dat alle vrienden van Kolff sympathie zullen gevoelen voor dat denkbeeld en gaarne eene bijdrage zullen afzonderen voor de stichting van dergelijk monument ter vereering zijner nagedach tenis, roepen wij met vertrouwen uwe medewerking in om ons daartoe in staat te stellen. En zooals Kolff enkele vrienden had, die hem vergund hadden bij hen aan te kloppen wanneer er op voormeld terrein eene bijzondere weldaad viel te verrichten, zoo hoopt ook de Bond dat enkelen, kan het zijn velen, dergelijke vergunning aan hunne bijdrage, zullen toevoegen. De ondergeteekenden zijn zich bewust eene zware taak te aanvaarden

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 686