674 Het Bestuur van den Boncl „GKialtherus Kolff', maar zij zijn bereid daaraan hunne krachten te wijden, zoowel om de nagedachtenis van den vriend te vereeren als om in dit opzicht tusschen Nederland en Indië een band te vestigen, die nuttige en weldadige gevol gen kan hebben. Onder mededeeling dat alle bijdragers als leden van den Bond zullen worden aangemerkt, verzoeken zij U nevensgaand biljet, na invulling, aan den eerst-ondergeteekende te willen terugzenden. Tevens verzoeken zij U, voor 't geval dat U personen mochten hekend zijn, die, schoon Kolff niet gekend hebbende, met het doel van den Bond echter zoodanig sympathiseeren, dat ook zij daartoe willen bijdragen, hen daartoe in de gelegenheid te willen stellen, waartoe eenige meerdere bil jetten hiernevens zijn gevoegd. H. J. Bool, Oud-Directeur van Finaneiën en van Openbare Werken in Ked.-Indië. F. van Ketwich, Gepensionneerd Kolonel van het Indische Leger. G. P. DE Neve, Gep. Luit.-Generaal van het Indische Leger. A. W. SlJTHOFF, Uitgever. Al blijkt hieruit voldoende de beteekenis der hulde, en het algemeen streven van den Bond toch komt het ons in het belang der Indische ouders wenschelijk voor, om een deel der werkzaamheden, die het Bestuur op zich wil nemen, nader te omschrijven, vooral nu de circulaire alleen te Batavia verspreid werd en de dagbladen slechts met een enkel woord de oprichting bespraken. De hierbedoelde werkzaamheden bestaan in het plaatsen van Indische kinderen in Hollandsche huisgezinnen; het uitoefenen van voortdurend toezicht op de behandeling; het naar waarheid inlichten van de ouders omtrent de verwachtingen, die van de kinderen kunnen gekoesterd worden en de vorderingen, die zij in hunne studiën maken, en eindelijk in het voeren der geldelijke administratie. De leden van het Bestuur wonen allen te Leidenwelke stad in het bijzonder geschikt is voor degelijk onderwijs. De scholen voor lager meer uitgebreid middelbaar en hooger onderwijs sluiten aan elkaar en worden streng nagegaan door commissiën van toezicht en directeuren van onderwijs.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 687