- 675 De stad besteedt groote sommen voor bet onderwijs en draagt roem op hare scholen. Het Bestuur heeft reeds talrijke aanbiedingen, zoowel uit Leiden als van elders ontvangen, om Indische kinderen te plaatsen. Eerst echter na nauwgezet onderzoek is daaruit eene keuze gedaan. Hierbij is rekening gehouden met den eisch, dat niet alleen gezorgd worde voor het materieele welzijn van het kind, maar tevens gelet op de ontwikkeling van hoofd en hart. Men is thans ook in staat, de plaatsing te regelen naar de financieele krachten van de ouders. Ouders of voogden, die van de diensten van den Bond wenschen ge bruik te maken, kunnen zich rechtstreeks wenden tot een der leden van het Bestuur, dat zich, zoodra de kinderen geplaatst zijn, zedelijk verant woordelijk stelt tegenover de ouders en geheel belangeloos het toezicht uitoefent en de administratie over de gelden voert. Wij hebben vermeend voor het vorenstaande een plaatsje in ons Mili tair lijdschrift te moeten verzoeken, in het belang van hen, die hunne kinderen zoo gaarne in Holland zouden zien opgevoed, maar huiverig zijn hen, zonder eenig toezicht, aan vreemden toe te vertrouwen. Dat bezwaar wordt weggenomen door de zekerheid, dat de opvoeding gesurveilleerd wordt door mannen, die, alléén door warme belangstelling gedreven, met kennis van zaken en toestanden en met de wetenschap wat een Indisch kind toekomt, uitsluitend de belangen der Indische ouders wenschen te behartigen. Op de Redacteurs der Indische bladen doen wij bij deze tevens een beroep, om het medegedeelde ook in meer uitgebreiden kring bekend te doen worden. De W.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 688