OVERZEESCHE SPROKKELINGEN. DOOR EEN VERLOFGANGER. Gollografen. Voor een collograaf met toebehooren in folio- formaat betaalt men in Europa slechts 18 gulden. Deze verbeterde hectograaf levert een hon derd vijftig tal uitmuntende afdrukken, die alle volkomen aan elkander gelijk zijn en zoowel in fijnheid van letters als in scherpte van om trekken bijna geheel met steendruk kunnen vergeleken worden. De kopieën zijn bovendien onvergankelijk, terwijl men met tusschen- poozen van dagen en weken van hetzelfde negatief steeds even goede afdrukken nemen kan. Een ander instrument van gelijke strekking, dat almede zeer aan te bevelen schijnt, is de zoogenaamde: Schwarzdruck-Autographvan Rurwitz in Halberstadtwaarmede ongeveer 300 kopieën te verkrijgen zijn. Deze bijzonderheden zijn ontleend aan het Maandschrift: „de Natuur", 8ste aflevering van dezen jaargang, waarnaar een ieder verwezen wordt, die er meer van wenscht te weten. Het komt ons intusschen voor, dat van bedoeld instrument bij de af- deeling: „expeditie" van ieder der bureaux van het Departement van Oorlog, van tijd tot tijd een zeer voordeelig gebruik te maken is; een gebruik dat tienvoudig, wellicht honderdvoudig opweegt tegen den be trekkelijk zeer geringen prijs van aankoop. Sinterklaasverrassing voor het wapen der Infanterie Herinneren de lezers zich nog de Kamerdebatten ten voi'igen jare be treffende het aanvullen der hoofdofficiersplaatsen bij den plaatselijken en gewestelijken staf en de voor het wapen der Infanterie troostvolle woorden van den sedert afgetreden Minister van Koloniën, dat in de wijze van aanvul ling dier plaatsen geene verandering zoude worden gebracht; dat dus die betrekkingen door Infanterie-hoofdofficieren zouden vervuld blijventhans Ontvangen 2 December 1882. Red,

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 689