677 komt uit het verslag der Commissie van Rapporteurs over de Koloniale Begrooting dienstjaar 1883 als eene ware surprise voor den dag, dat do Minister zulks toen maar bij wijze van aardigheid schijnt te hebben gezegd. Op de definitieve formatietableaux zoude namelijk slechts voor de In- fanteiie de kolonels-plaats te Willam I zijn uitgetrokken geworden De Commissie van Rapporteurs, die, zooals zij zegt, niet zonder eenige bevreemding tot die ontdekking gekomen is, vraagt den nieuwen Kolonia len Minister deswege.om opheldering. M ij bevelen het geheele Yerslag der Commissie dringend ter lezing aan, omdat er uit blijkt, hoe de Minister De Brauw zeer veel in leger- zaken heeft toe te lichten, dat van lieverlede uit den boedel van wijlen zijn ambtsvoorganger is te voorschijn gehaald. Een op handen zijnde storm in de Naam- en Ranglijst der Indische officieren. Om met een der Nederlandsche dagbladen te spreken, zweette in den laatsten tijd de journalistiek in zake de perkara Kley contra Kits van Heyningen c. s. De kapitein-kwartiermeester Kley heeft intusschen zijn pioces glansrijk gewonnen, voor zoover hij opgekomen is tegen de on wettige vooruitschuiving in de ranglijst van vijf gewezen marine-admi- nistiatieofficieren, terwijl bovendien de Nieuwe Rotterdammer hem het diploma uitreikt van te zijn „een man van ontwikkeld staatsburgerschap". Pj] zal nu door den Minister nagegaan worden, in hoever redres mo gelijk is, zonder dat er nog grooter onrecht aangedaan worde, dan reeds tegen over vele officieren, ook van andere wapens en diensten, heeft plaats gevonden. Wij geven den raad aan alle debitanten van 's Lands zegel, om ten spoedigste een Hinken voorraad van zegels ad 0.50 en 1. op te doen, willen zij aan de vermoedelijk vele aanvragen door officieren ten allen tijde gevolg kunnen geven. Dit afgescheiden van de rechtmatigheid van Iiley's reclame. A g over no! In de Nette Militarische Blatter, Augustus-aflevering 1882, verhaalt Von Glasenapp in zijne „Correspondenz", dat het bij het Fransche leger in sommige opzichten nog bijster slecht gesteld is. „In FranJcreich werden Generale im aktiven Dienste behalten, welche „seit einer langeren Reihe von Jahren nicht mehr im Stande geivesen sindihre Trappen ins Manöver zu führen oder dieselben auf den

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 690