- 204 Europa bij volmacht in het huwelijk trad, mits zij binnen zes maanden na de voltrek king van het huwelijk de reis naar Nederlandsch- Inclië aanneemt. „Et l'on revient toujours „A ses premiers amours!" Wie onzer heeft in Holland niet het voorwerp zijner eerste liefde moeten achterlaten? Zou de opheffing van de groote hinderpaal de passagekosten naar Indiëer niet toe bijdragen, om de nog niet geheel uitgedoofde vlam op nieuw te doen aanwakkeren? Mij dunkt van ja! Wie weet hoeveel teedere brieven reeds onderweg zijn, om de tijdelijk afgebroken connecties weder aan te knoopenOm aan „haarte zeggen „Kom nu naar onze goede OostOnze Koning zelf ruimde ons grootste bezwaar uit den weg!-" Enfin, de tijd zal 't ïeeren! „Le mariago est le cholera des officiers", zeide Longuet; ik echter houd mij liever aan Schiller's: Ehret die Frauen, sie Hechten und weben Himmlische Rosen in 's Irdische Leben! Een gehuwd officier. Een tweede Miles Vetus contra den Kapitein Y. Y. Op bladz. 100 en volg. der laatste aflevering van dit Tijdschrift komt eene critiek voor, onderteekend door den kapitein der Infanterie L. C. van Vleuten. Ik laat het over aan den ook mij onbekenden N. N., om, zoo hij daar toe lust mocht gevoelen, de zeer betwistbare stellingen, door dien kapitein verkondigd, in beschouwing te nemen. Ik voor mij acht het recht van reclame voor een krijgsraad een vloek voor de discipline en niet minder een vloek voor de reclamanten. Maar ik ben slechts een Oud-soldaatdie nimmer eenige sympathie heb Van nog twee andere zijden ontvingen wij opstellen, welker strekking is, op de bedoelde fout' te wijzen. De geachte Schrijvers zullen liet ons echter ten goede houden, dat wij die bijdragen, ter zijde legden, toen die van ,,Een Oud-soldaat" reeds naar de drukkerij was verzonden Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 217