214 reclames (na 1873, toen do Atjeli- oorlog uitbrak) over verloren geraakte goederenbrengen wij in onzen geest terug de kamers in vele garnizoenen, b. v. die van de Subsistentenkaders te Batavia en te Padangin welke honderde kistjes, zonder eenig adres, verdwaald waren geraakt van mili tairen, die op stel en sprong op expeditie gezonden werden, dan komt ons eene gelijksoortige bepaling ook voor de Indische militairen zeer geraden voor. Gemakshalve zoude daartoe iedere compagnie, batterij of eskadron zich kunnen voorzien van een in blik uitgesneden alphabet, om met behulp dezer letters de verschillende adressen te doen schilderen. Uniform der Indische officierengedetacheerd hij het Nederlandsche Leger. Volgons eene circulaire van den Minister van Oorlog in Nederland mogen de van hot Indische bij het Nederldndsclie Leger gedetacheerd zijnde officieren gedurende den tijd van achttien maanden hunne uniform afdragen. Oefeningen met Flaubertpatronen. Iedere compagnie Infanterie bij het Nederlandsche Leger mag jaarlijks over 5000 Flaubertpatvonen beschikken. Deze patronen zijn samengesteld uit een vertinde huls, zonder slaghoedje, gevuld met zaagsel en voorzien van een kogeltje. Alvorens bij genoemd leger den Infanterist tot het schijfschieten toe te laten, moet hij eerst van den richtbok en daarna staande uit de vrije hand, op 10 pas afstand van het doel, van 10 achtereenvolgende schoten 6 treffers hebben, binnen een cirkel van 5cm middellijn. Overigens schiet de geheele compagnie het gansche jaar door met Flaubertpatronen, voor zoo ver de voorraad munitie het toelaat. Het komt ons voor, dat deze oefeningen, vooral in den regenmousson, met vrucht bij de Indische Infanterie zouden kunnen plaats vinden. Zoo danige oefeningen zijn o. i. meer vruchtdragend dan b. v. 1 uur lang theorie doen houden over „het competeerende van den man." 21 Juni 1882. Onlangs heeft de Indische Regeering daartoe machtiging verleend. De noodi- ge voorbereidende maatregelen worden getroffen. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 227