562 Deze laatste oefeningen duren ieder jaar 10 dagen, waarna ze door den bevelvoerenden generaal met eene inspectie naar den graad der geoefendheid worden besloten. liet Journal de Gexève over den toestand in Atjeh. In bet Journal de Genève van 13 Augustus 1882 leest men: Les nouvelles qui nous arrivent des Indes Neerlandaises signalent une recrudescence du fanatisme musuiman. Des fanatiques expédiés de Con stantinople prêchent „la guerre sainte." Les marodeurs c'est le nom que les rapports officiels donnent aux revoltes atchinois croissent en nombre et en audace. Les avant-postes aux abords des camps et des lieux fortifies sont attaqués et enlevés sou vent avec une dextérité merveilleuse et les troupes en marche ne sont pas a l'abri de fréquents coups de main. Les Hollandais se répentent d'avoir presque au lendemain de la conquête d'Atchin et avant d'avoir pacifié le pays établi le régime civilils re- grettent la main de fer du général van der Heijden. 8 September 1882. MOEDZELFOPOFFERING. Dezer dagen werd uitgevaardigd de volgende: DAG-ORDER VOOR HET INDISCH LEGER. 1882. N°. 19. Toekenning eener militaire- belooning. Bij gelegenheid van den aanval, dien eene van uit Lambaroe over Tjot Bang naar Pajaoe uitgezondene patrouille van 2'officieren en 97 minderen, onder bevel van den kapitein der infanterie P. G. Bodeop den 7en Au gustus j. 1. had te doorstaan, onderscheidde zich de Europeesche zieken oppasser .7. H. Geelen, Algemeen stamboek nommer 7162,die als eenig verbandmeester aan de kolonne was toegevoegd, door eene zeldzame mate van moed en zelfopoffering. Gedurende het zeer hevige en op korten afstand gevoerde gevecht al zijne krachten aan de verzorging der gewonden wijdende, bekwam deze

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 575