- 661 Men is ilus in Nederland verplicht geweest, van de reeds bij de mobiele ar tillerie ingevoerde bourette-— die iets minder kostbaar is dan saai af te zien. Joh. C. Y. Militair Spoorweg-vervoer „Generaals en hoofdofficieren en hunne, met hen reizende, adjudanten „worden vervoerd in rijtuig-afdeelingen der le klasse." Zoo luiden de eerste regels van artikel 9 der in het Moederland vigee- rende bepalingen betreffende het gewoon militair vervoer over de spoor wegen. Reist echter in Nederlandsch-Indië een opper of hoofdofficier met zijn adjudant, zoo declareert de eerste voor een plaatskaartje der le klas se, terwijl de tweede, die natuurlijk met zijn chef in dezelfde coupé gaat zitten, slechts een kaartje voor de 2e klasse in rekening mag brengen. Kan de wensch als ongegrond worden aangemerkt, dat de bedoelde bepaling in Indikbij voorkomende gelegenheid, in overeenstemming wor de gebracht met die in Nederland niet alleen, maar ook met hetgeen in de werkelijkheid plaats vindt en ook moet geschieden? „Een Adjudant." Prestige en Uniform. In No. 11 van dezen jaargang worden, onder „Overzeesche sprokkelin gen", een paar woorden gewijd aan het „dragen van bui'gerkleeding door officieren." Uitstekend! Laat ons op elke geoorloofde wijze trachten, 't prestige te vermeerderen, waar we 't reeds bezitten; prestige te verkrijgen, waar we 't nog niet hebben. Maar ter zake. 't Geen de stokoude Pruisische generaal deed, is een tour de force geweest; wellicht een welgelukte poging naar effect makerij zeker geen regel; anders had men 't niet als bijzonderheid vermeld. De handeling van den Bussiscken Cavalerie-officier daarentegen was lakenswaardige gemakzucht; een bewijs, dat „hij liever lui dan moe" was; dat hij meer hield van het dolce farniente in een rijtuig, dan van 13

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 674