664 De moeite, door den Heer Koppen aan deze compilatie besteed, zal ech ter, naar wij vreezen, slecht beloond worden. Yoor den Tndischen offi cier toch, die geroepen is tot het voeren van correspondentie, heeft het boekske weinig nut; voor den minderen militair komt er wel veel wetens waardigs in voor, doch in zijn, meestal ondergeschikten, werkkring komt zulks hem te weinig te pas, dan dat hij het zicli zal aanschaffen. Aanbe velenswaardig is het evenwel voor de officieren van het Nederlcmdsche Leger, die bij het Indische overgeplaatst of gedetacheerd zijn en in de termen kunnen vallen, om akladelijk belast te worden met een werkkring, waaraan het voeren van correspondentie verbonden isiets, waartoe zij dikwijls reeds op hunne reis naar Indië, als detachements-commandant, in de gelegenheid komen. Slechts een paar opmerkingen wenschen we hier te vermelden. Bij bepalingen en voorschriften op de requesten 11 had Schr. kunnen aanstippen, dat ook de requesten, welke bestemd zijn om per draad te worden overgebracht, op zegel moeten zijn geschreven. De lijsten der meest gebruikelijke titels (bijl. I en II) laten, wat juist heid aangaat, te wenschen over. Zoo bijv. worden de Leden van de Staten-G-eneraal niet meer genoemd „Edel Mogende Heeren", sedert Z. M. de Koning zelf hen aanspreekt met: „Mijne Heeren!" De prijs van het werkje is ons niet bekend. J. Handboek voor onderofficieren en korpo raals der infanterie van liet Nederlandscli- Indiscli leger, door D. Brakel, kapitein der infanterie Nederlandsch Oost-Indiscli Leger. Arnhem, K. van der Zande, firma Stenfert Kroese van der Zande. 1882 (80, 413 blz.) Prijs in Nederland 1.90. In Nederlandsch- Indië f 3. Werd reeds dikwijls de wensch uitgesproken naar een geschikt Handboek voor de onderofficieren en korporaals der Infanterie van het Nederlandseli Oost-Indisch Legero. a. nog zeer onlangs bij de bespreking van de „Phg- ten en regten", van den Heer Van Haeften, in dit tijdschrift, (zie no. 6, 13e jaargang, blz. 725 en volgende) aan dien wensch is thans voldaan, in zooverre namelijk, dat eindelijk een werkelijk Handboek m het licht is verschenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 677