678 „Uebungsplatzen zu besichtigen, unci welche entweder keine oder mir Wagenpferde besitzen „Ein Brigadegeneral der Kavallerie beantragte seine Versetzung in „eine andere Stellung unci wurde audi versetztwei] die ihm unter- steilte Brigade an den Kavalleriemanövern bei Tours theilnebmen sollte „und er bei dieser Gelegenheit taglieh einige Stunden zu Pferde sitzen „müsste". Militaire optisdie telegrafie. Onder de onafgedane opdrachten van het Legerbestuur aan den Mili tairen Commandant van Atjeh en 0nderhoorigheden behoort wellicht nog altijd het doen onderzoeken in hoever optische telegrafie aan de mili taire belangen dienstbaar zij te maken. Wanneer indertijd de bentingcommandanten in Atjeh in het bezit waren geweest van het in 1874 te Utrecht uitgegeven handboek voor de optische telegrafie bij het bataljon mineurs en sappeurs van het Ne- derlandsche Leger, dan zou daarvan wellicht een ruim gebruik zijn ge maakt geworden. Het door ons bedoeld, door den Nederlandschen genie-kolonel Krom hout uitgedacht systeem toch is zóó eenvoudig en tevens zóó practisch, dat daaraan bezwaarlijk iets te verbeteren valt. Met een eenvoudig rood vlaggetje van 0.55 M. in het vierkant in de hand, kan men bij helder weer tot op 1300 M. gemiddeld 14 seinen in de minuut gevenzonder daarbij van kijkers gebruik te maken. Slechts 6 verschillende vlagstanden zijn er bij te onthouden, terwijl een seinregister aangeeft, welke woorden of volzinnen door een zeker aantal te seinen cijfers bedoeld worden. Vele bentings in Atjehals in der tijd Longbattah-ZuidPager- AjeiLambaroeKajoelehAtoade beide Biloels e.m.a. hadden er uitstekend partij van kunnen trekken, waardoor menige patrouille niet had behoeven uit te rukken. Tarifieeringszucht bij het Nederlandsche Leger. Aan den tegenwoordigen Nederlandschen Minister van Oorlog zal stellig nimmer het verwijt mogen worden gedaan, dat hij er niet op uit is, alles en alles te regelen en nog eens te regelen. Wij cursiveeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 691