INHOUD- bladz. 1. Eenige beschouwingen omtrent het Yoorloopig Onder zoek, in verband met de procedure, voorgeschreven in de Militaire Rechtspleging [Artt. 7—14 van de Rechtspleging bij de Landmacht] Beschouwingen over het artikel: De behandeling van het cavaleriepaai'd in Indië29. Eenige beschouwingen over de granaatkartets tot 8cm. 34. Nog eens: Het inschieten der Artillerie te velde 49. Een en ander over de bijzondere oefeningen der officie ren van het wapen der Infanterie bij het Nederland- sche Leger Het Reglement op den Inwendigen Dienst der Infan terie van het Nederlandsch-Indisch Leger 131. De reductie van het aantal vuurmonden der batterijen. 156. De nieuwe Etappe-kaart van Java21*. De oefeningen der mobiele Artillerie in 1881. 235. Een geslaagde proef die, officieel, heet mislukt 31b. Een onbillijke straf338. De reëngagementen bij het Nederlandsch-Indische Leger544. Het worpvuur bij het veld- en berggeschut. 405. Subordinatie bij officieren416. Anonieme schrijvers Opmerkingen naar aanleiding der laatste brochure van den Heer Perelaer433. Z. E. de Luitenant-generaal K. van der Heijden en de burgerlijke ambtenaren450. Rechtspraak in militaire zaken. Het gewelddadig aanranden van een schildwacht op zijn post. Karakter en begrip van het misdrijf, bij art. 103 van het Crimineel Wetboek omschre ven.Beëedigde getuigenis van den schildwacht. 167. Stelt het gewelddadige verzet tegen eene militaire patrouille eene bij de wet strafbare handeling daar? Naar welke wettelijke voorschriften moet dusdanig verzet worden beoordeeld en gestralt? 243. Het onderscheidingskenmerk tusschen artikel 99 Cri mineel Wetboek voor het Krijgsvolk te Lande en artikel 16 van het Reglement op de Krijgstucht. Stelt het bezigen der woorden: „dat lieg je", door een mindere in rang tegen zijnen superieur, het misdrijf daar van „Insubordinatie door woorden?". 352. De kenmerken van desertie. Eene militairrechtelijke studie. Opgedragen aan allen, die rechtsmacht be zitten over de militairen, door G. J. W. Koolemans Beynen, lsten Luitenant der Infanterie. Breda, Broese Comp. 1882 n 565. Het Indische Vaandel559. Nalezing op Mati Panari's artikel: „Het Reglement op den Inwendigen Dienst der Infanterie van het Nederlandsch-Indische Leger."362. De zekerheidsrust en de patroontrekker van het achter- laad geweer klein kaliber591. Eenige beschouwingen over onze Indische tactiek 609. Het inschieten der artillerie te velde614. De verplaatsbare kustbok van Krupp (met eene plaat). 631. Het vraagstuk der repeteer-geweren 633.

Indisch Militair Tijdschrift | 1882 | | pagina 8