104 Een halve paardenwagen van Toentang (7 paal van Salatiga) naar Sa marang kost6 60 De persoon, die het paard van Salatiga brengt tot Samarang, moet weder met den spoortrein terug en kost dus één kaartje 3 e klasse. 13'^ Die zelfde man heeft met dit paard geloopen van Salatiga tot Toentangheeft het paard, te Samarang aankomende, van het spoor naar de boot gebracht, en er dien tijd op gepast. Het is dus niet ruim gerekend, wanneer hij een fooi ontvangt van2.50 Vrachtprijs van den boom naar boord met het Samarangsche stoombootveerg qq Vrachtprijs per Ned. Ind. Stoomvaart-Maatschappij tot Soerabaija 20.00 Vrachtprijs voor een paardenprauw van boord tot den boom te Soerabaija. 12 00 Totaal. 47.42 Dit zijn de onvermijdelijke uitgaven. Ei komt evenwel nog minstens 1 bij als fooi voor den persoon, die het paard aan boord oppast en op gezette tijden voeder en water geeft, en ook minstens 1, om te verdeelen onder de personen, die het paard aan de kraan lossen. De uitgaven zouden dus bij elkaar f 49.42 zijn. Haar Makassar moet men f 50 betalen voor het vervoer per N. I. S. Maatschappij, dus in het geheel 79.42. Naar Atjeh kost de overtocht per N. I. S. Maatschappij 60, dus in het geheel f 89.42. Deze uitgaven moeten in eens worden betaald, en dit is van een le Lui tenants-traktement bijna, en van een 2e Luitenants-traktement geheel onmogelijk, zonder dat men zich daardoor in schulden steekt. De betaling van het paard aan het Gouvernement geschiedt bij inhou dingen van f 20 per maand, daar de Regeering wel weet, dat het trak tement niet van dien aard is, om er meer op te korten. En niettemin dwingt hetzelfde Gouvernement ons tot de hiervoren opgegeven uitgaven in eens. Zou er nu niet een bepaling in het leven kunnen geroepen worden, dat een te Salatiga aangevraagd remontepaard, naar het eskadron, half- eskadron of detachement, waarbij de officier behoort, die dit paard in eigendom wenscht te ontvangen, wordt overgeplaatst, en eerst bij aan komst aldaar aan den bedoelden officier wordt afgestaan

Indisch Militair Tijdschrift | 1883 | | pagina 115